Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Przed wyjazdem za granicę sprawdź ważność dowodu osobistego

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym i związanymi z nim wyjazdami zagranicznymi, Wydział Spraw Administracyjnych UMK informuje, że obywatele polscy mogą przekraczać granice w obrębie Unii na podstawie dowodów osobistych lub paszportów. Dowód lub paszport powinny posiadać również dzieci, niezależnie od wieku.

Fot. gov.pl / CC BY-NC-ND 3.0 PL

Obecnie okres oczekiwania na dowód osobisty, z przyczyn niezależnych od urzędu, uległ wydłużeniu i wynosi co najmniej 30 dni, od daty złożenia wniosku.

Stąd też mając na uwadze zbliżający się okres wakacyjny, prosimy o składanie wniosków o wydanie dowodu osobistego dla dzieci, czy o wymianę dowodu, którego termin ważności upływa, odpowiednio wcześnie. Dzięki temu dowód osobisty zostanie wyprodukowany i wydany na czas.

Wnioski o wydanie dowodu osobistego przyjmowane są na bieżąco we wszystkich lokalizacjach urzędu, zajmujących się dowodami osobistymi:

  • al. Powstania Warszawskiego 10, Centrum Administracyjne (wejście od ul. Kordylewskiego) I piętro, boksy 71-72, tel. 12 616 55 55
  • ul. Wielicka 28A – I piętro, sala obsługi, tel. 12 616 55 55
  • os. Zgody 2 – parter, pok. nr 15, tel. 12 616 55 55

oraz w galeriach:

  • Bronowice ul. Stawowa 61, lokal nr 157
  • Bonarka ul. Henryka Kamieńskiego 11, lokal nr G26
  • Serenada al. Gen. Tadeusza Bora-Komorowskiego 41, lokal nr B213.

Możliwość odbioru dowodu osobistego można sprawdzić na stronie Ministerstwa Cyfryzacji: Sprawdź, czy dowód osobisty jest gotowy na stronie www.gov.pl, wpisując na stronie numer wniosku.

Wniosek o wydanie dowodu osobistego można złożyć także w formie elektronicznej – uzyskaj dowód osobisty – jednak po złożeniu wniosku konieczna jest także wizyta w urzędzie w celu jego uzupełniania, w tym pobrania odcisków palców.

Składając wniosek dla dzieci poniżej 12. roku życia można skorzystać z dostępnej e-usługi uzyskaj dowód osobisty dla dziecka lub podopiecznego, konieczna będzie wizyta w urzędzie, wyłącznie w celu odbioru gotowego już dowodu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-17
Data aktualizacji: 2024-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź