Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Będą nowe miejscowe plany

Wydział Planowania Przestrzennego UMK przystępuje do sporządzania sześciu nowych miejscowych planów zagospodarowania: „Cegielniana”, „Na Kozłówce”, „Piaski Nowe”, „Pleszów”, „Stojałowskiego–Cechowa” i „Wzgórza Krzesławickie”. Termin składania wniosków dla każdego obszaru wydłużono do dziś, 16 lutego.

Fot. Tom Rollauer Fotografie

Będą to plany dla obszarów: „Cegielniana” (dzielnica XIII, Podgórze), „Na Kozłówce” (dzielnica XII, Bieżanów-Prokocim), „Piaski Nowe” (dzielnica XI, Podgórze Duchackie i dzielnica XII Bieżanów-Prokocim), „Pleszów” (dzielnica XVIII, Nowa Huta), „Stojałowskiego-Cechowa” (dzielnica IX, Łagiewniki-Borek Fałęcki i dzielnica XI Podgórze Duchackie) oraz „Wzgórza Krzesławickie” (dzielnica XVII, Wzgórza Krzesławickie).

Do każdego z planów mieszkańcy mogą składać wnioski z propozycjami i uwagami. W przypadku każdego z wymienionych planów mają na to czas do dziś, 16 lutego.

Wnioski składa się na odpowiednim formularzu. Można go dostarczyć poprzez ePUAP lub wysyłając na adres mailowy: wnioski-bp@um.krakow.pl.

W przypadku korzystania z poczty tradycyjnej należy go przesłać na adres: Urząd Miasta Krakowa, Wydział Planowania Przestrzennego, ul. Mogilska 41, 31-545 Kraków. Można też dostarczyć wydruk wniosku na dziennik podawczy do wybranego Punktu Obsługi Mieszkańca UMK.

Informacje na temat każdego z planów można sprawdzić na poszczególnych stronach internetowych dla danego obszaru:

Wykaz złożonych przez mieszkańców wniosków wraz z propozycją ich rozpatrzenia oraz uzasadnieniem zostanie sporządzony i opublikowany przed rozpoczęciem konsultacji społecznych.

Przypomnijmy, w Krakowie obowiązują 254 plany miejscowe, co stanowi 77,7 proc. powierzchni miasta. Aktualnie sporządzanych jest 67 planów.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-01
Data aktualizacji: 2024-02-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź