Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dekoracja grobów a ochrona środowiska, zniczodzielnie

2 listopada to wyjątkowy czas, w którym pamiętamy o naszych zmarłych bliskich, dekorujemy nagrobki zniczami i wiązankami kwiatów. Nie zapominajmy w tym czasie o trosce o środowisko i przyszłe pokolenia.

Fot. pixabay.com

W ostatnich latach znacznie wzrosła ilości odpadów wywożonych z krakowskich nekropolii – to głównie wypalone znicze, sztuczne kwiaty, kokardy oraz inne ozdoby. Odpady te bardzo szybko zapełniają cmentarne kontenery. 

Postarajmy się zatem wszyscy o skromniejsze udekorowanie grobów w najbliższym czasie. To pamięć o zmarłych i nasza obecność w tych dniach jest najważniejsza, a środowisko naturalne jest darem, który powinniśmy obdarzyć szczególną troską.

W generowaniu mniejszej ilości odpadów pomocne są zniczodzielnie, z których od trzech lat roku korzystać mogą odwiedzający groby na cmentarzach: Prądnik Czerwony i w Grębałowie. Są to specjalnie zamontowane regały, na których można zostawić niepotrzebne, ale kompletne i nieuszkodzone znicze. Każdy z nas może postawić taki znicz na grobie bliskich, kupując tylko nowy wkład. Pomysł ten spotkał się przychylnością i zainteresowaniem mieszkańców.

W tym roku pojawiły się dodatkowe zniczodzielnie na cmentarzach: Prądnik Czerwony i Grębałów, a także zupełnie nowe na cmentarzach: Rakowickim (od ul. Prandoty), Mydlniki i Pychowice. 


(Powrót)

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-23
Data aktualizacji: 2023-11-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź