Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Sprawdź, kiedy MPO odbiera odpady zielone

Chcesz pozbyć się odpadów zielonych? Przypominamy, że bez dodatkowych opłat MPO odbiera spakowane w worki: trawę, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte części zielone roślin. Odbiór odbywa się zgodnie z harmonogramem lub na podstawie zgłoszenia telefonicznego. Takie odpady trafiają do kompostowni w Baryczy, gdzie powstaje z nich dobrej jakości kompost.

Fot. MPO Kraków

Odpady zielone są odbierane zgodnie z harmonogramem oraz na podstawie zgłoszenia pod numer telefonu 12 646 23 61. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu 801 084 084, uwagi można zgłaszać mailowo, na adres: interwencje24h@mpo.krakow.pl.

Jakie odpady zostaną odebrane?

  • Trawa, liście, rozdrobnione gałęzie, ścięte części zielone roślin.

W dniu odbioru, zgodnym z harmonogramem lub zgłoszeniem, do godz. 7.00 należy przed posesją wystawić worek z odpadami. Miejsce powinno być ogólnodostępne, czyli np. pobocze jezdni, chodnik. Do worków nie wolno wrzucać innego rodzaju odpadów, jak np. ziemia, darń, kamienie, korzenie. Worki z niewłaściwą zawartością nie zostaną odebrane.

Worki na odpady

Worki na odpady zielone można odbierać w dni robocze w siedzibie MPO przy ul. Nowohuckiej 1 – w dyspozytorni, w godzinach 7.00–15.00, a także w siedzibach Rad Dzielnic w godzinach ich urzędowania.

Odpady porażone, czyli chore i zainfekowane szkodnikami należy gromadzić oddzielnie, w specjalnie oznaczonych workach, które wydawane są wyłącznie w dyspozytorni MPO przy ul. Nowohuckiej 1, a ich odbiór będzie realizowany zgodnie z harmonogramem.

odpady zielone - harmonogram 2022

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Patrycja Piekoszewska
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-06-28
Data aktualizacji: 2022-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź