Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dodatkowy punkt pomocy dla obcokrajowców

Od 2021 roku w Krakowie przy Centrum Wielokulturowym przy al. Daszyńskiego 22 prowadzi swoją działalność Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców. W związku z zapotrzebowaniem, otwarte zostało także dodatkowe biuro Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców z siedzibą w Galerii Kazimierz. Wejście do punktu znajduje się od strony ul. Rzeźniczej, a sam lokal mieści się na parterze, po prawej stronie.

Fot. materiały prasowe

Konieczność dodatkowej przestrzeni dla Punktu Informacyjnego jest wynikiem obecnej sytuacji i bardzo dużej liczby uchodźców z Ukrainy, którzy przebywają w Krakowie, jak również chęci udzielania w jednym miejscu, jak najbardziej kompleksowych porad przez specjalistów z różnych dziedzin.

Pomimo wyjątkowej sytuacji punkt nadal jest otwarty dla wszystkich cudzoziemców, którzy mieszkają lub przebywają w Krakowie.

Punkt w Galerii Kazimierz pracuje w tych samych godzinach i dniach jak w siedzibie głównej, czyli od poniedziałku do soboty od 9.00 do 19.00.

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców działa w ramach Centrum Wielokulturowego, które wraz z partnerami prowadzi Internationaler Bund Polska.

Porad będą tutaj udzielać także przedstawiciele innych organizacji pozarządowych m.in. z Centrum Pomocy Prawnej im. Haliny Nieć, JCC, Fundacji Zustricz, a także jednostek publicznych takich jak: Urząd Miasta Krakowa, Krakowskie Centrum Świadczeń, Wojewódzki Urząd Pracy czy Państwowa Inspekcja Pracy. W punkcie będą odbywać się liczne warsztaty, np. z pisania CV czy kursy językowe.

Centrum Wielokulturowe prowadzi także „Szafę dobra”, która działa od wtorku do niedzieli w godzinach od 10.00 do 18.00.

Organizatorzy przyjmują tutaj od mieszkańców czystą i niezniszczoną odzież wiosenną i letnią, nową bieliznę w każdym rozmiarze zarówno dla kobiet jak i mężczyzn. Nieustannie potrzebne są także buty sportowe (nowe lub używane, ale czyste i niezniszczone) oraz ubrania dla młodzieży, plecaki i męskie t-shirty.

Dla osób, które uciekły przed wojną nadal działa także magazyn przy al. Daszyńskiego 16, który jest otwarty od poniedziałku do soboty, w godzinach od 9.00 do 19.00.

Tutaj wydawane są m.in.: produkty żywnościowe nadające się do szybkiego przygotowania o długim terminie ważności, batony energetyczne, suszone owoce, orzechy, żywność puszkowana, płatki błyskawiczne, pieczywo chrupkie, dania gotowe (w słoikach, w opakowaniach próżniowych), sosy do makaronów, zupy instant, słodycze, pasty do kanapek, herbata, konserwy, ser i szynka pakowane w plastrach, owoce w puszkach, warzywa w puszkach, makarony. A także chemia i kosmetyki: środki pielęgnacyjne i higieniczne, środki myjące do ciała, pasty do zębów, szczoteczki do zębów, szczotki do włosów, nowa bielizna damska, męska i dziecięca, podpaski, pieluchy dziecięce, pieluchy dla dorosłych, ręczniki papierowe, ręczniki z mikrofibry, środki czystości, oliwki dla dzieci, kremy oraz rzeczy do spania: koce termiczne, śpiwory, maty do spania (z pokryciem foliowym), karimaty.

Osoby indywidualne proszone są o przynoszenie produktów, zwłaszcza żywności, w godzinach pracy magazynu.

Więcej informacji na stronie.


[UA]

Iнформаційний пункт для іноземців у Galeria Kazimierz відкрито Ми раді повідомити вам, що ми доступні для вас в іншому місці У Galeria Kazimierz, де іноземцям надаватимуть вичерпну консультацію, в рамках інформаційного пункту для іноземців, що працює в Мультикультурному центрі, яким разом із партнерами керує Internationaler Bund Polska.

Потреба у додатковому просторі для Інформаційного пункту є результатом поточної ситуації та дуже великої кількості біженців з України, які перебувають у Кракові, а також бажання надати максимально повну консультацію спеціалістів у різних галузях в одному місці.

У галереї разом з нами виступили представники інших неурядових організацій, таких як Centrum Pomocy Prawnej im. Halina Nieć, JCC, Фундація Zustricz або громадські організації, зокрема, такі як міська рада Кракова, Краківський пільговий центр, Воєводське бюро праці чи Національна інспекція праці.

У проводитимуться численні семінари, наприклад, щодо написання резюме або мовних курсів. Пункт працюватиме з понеділка по суботу з 9.00 до 19.00.

ЗАПРОШУЄМО ВАС!

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-05-09
Data aktualizacji: 2022-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź