Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Schronisko dla zwierząt – raport z budowy

W przypadku tego zadania nie widać negatywnego wpływu pandemii choroby COVID-19 na postępy prac budowlanych. Trwający od zeszłego roku kolejny etap przebudowy schroniska dla zwierząt przy ul. Rybnej wszedł już w fazę wykończenia.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Realizacja obecnego etapu inwestycji, na który składa się przede wszystkim budowa nowego pawilonu dla psów, trwa od półtora roku. Na początku października 2018 roku Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie podpisał umowę na kwotę 4,7 mln zł z wykonawcą – konsorcjum firm „ATB” Przedsiębiorstwo Budowlano-Inżynieryjne Tomasz Adamczyk (lider) i Firma Ogólnobudowlana „Jarkop” Jarosław Adamczyk. Najpierw została przygotowana dokumentacja wykonawcza, a od wiosny 2019 roku rozpoczęły się prace w terenie. Na początku zorganizowano plac budowy, a zaraz potem rozebrano stary budynek kwarantanny. W tym miejscu powstaje obecnie nowy pawilon, gdzie znajdzie się miejsce dla kilkudziesięciu psów.

 

 

Obiekt jest na etapie robót wykończeniowych. Trwa montaż instalacji elektrycznych wewnętrznych, ściany są malowane i wykładane płytkami ceramicznymi. Wykonawca przystąpił do montażu drzwi, bramek, a także krat wewnętrznych i zewnętrznych.

W ramach tej umowy wykonany został już remont podjazdu i parkingu, na ukończeniu system retencji odprowadzenia wód opadowych.

Warto dodać, że miasto od kilku lat sukcesywnie przebudowuje schronisko dla bezdomnych zwierząt przy ul. Rybnej. W poprzednich latach zmodernizowana została kotłownia oraz wybudowany budynek rekonwalescencji dla zwierząt. W 2017 roku uzyskano pozwolenie dla przebudowy kolejnych pawilonów. Po realizacji wszystkich etapów zadania, łączna powierzchnia użytkowa schroniska wyniesie 2 345,7 m2, a wybiegi szkoleniowe dla zwierząt będą miały powierzchnię około 6 200 m2.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski/ ZIM
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-03-30
Data aktualizacji: 2020-03-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź