Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pochylili się nad inicjatywą lokalną

Inicjatywa lokalna to forma współpracy jednostek samorządu terytorialnego z mieszkańcami, w celu wspólnego realizowania zadania publicznego na rzecz społeczności lokalnej. Oznacza to, że jeśli mieszkańcy mają jakiś pomysł mogą go zrealizować, korzystając ze wsparcia Rady Dzielnicy i zgłaszając go do odpowiedniego wydziału. Właśnie takimi wnioskami zajmowali się we wtorek 10 marca radni podczas posiedzenia Komisji Dialogu Obywatelskiego.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Radni zaopiniowali trzy wnioski w ramach inicjatywy lokalnej. Pierwszy dotyczył tzw. „Najlepszego projektu na świecie”. W ramach tego projektu mieszkańcy czterech dzielnic – Nowa Huta, Mistrzejowice, Wzgórza Krzesławickie i Bieńczyce wybraliby się na cztery wycieczki integracyjne śladami czterech żywiołów – ziemi, wody, ognia i powietrza. Wniosek ten został przez radnych  zaopiniowany negatywnie.

Kolejny wniosek o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej dotyczył projektu i wykonania rabat kwietnych przed budynkiem Szkoły Podstawowej nr 106 jako wspólnej inicjatywy środowiska lokalnego – rodziców dzieci szkolnych, rodziców dzieci z oddziałów przedszkolnych oraz seniorów z Centrum Aktywności Seniora. Ten wniosek radnym się spodobał i zaopiniowali go pozytywnie.

Na koniec Komisja pozytywnie zaopiniowała złożony przez mieszkańców wniosek o realizację zadania publicznego w ramach inicjatywy lokalnej „Ogród różany rozproszony”.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-03-11
Data aktualizacji: 2020-03-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź