Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatna „Złota Rączka” dla seniorów

Od 2018 r. krakowscy seniorzy mogą korzystać z pomocy w drobnych, domowych naprawach. Wszystko to dzięki trwającemu miejskiemu programowi pod nazwą „Złota Rączka”. Od początku cieszy się ogromną popularnością. W 2019 roku przyjęto 732 zgłoszenia, w styczniu tego roku zarejestrowano już 53 prośby o naprawy.

Fot. Magiczny Kraków

– Celem programu jest zapewnienie nieodpłatnej pomocy seniorom w drobnych naprawach. Skorzystać z niej mogą wszyscy powyżej 60 roku życia, przy czym pierwszeństwo mają osoby samotne i niepełnosprawne, a także prowadzące jednoosobowe gospodarstwo – mówi Mateusz Płoskonka z Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia Urzędu Miasta Krakowa. – Udzielamy wsparcia, które nie wymaga pilnej, natychmiastowej interwencji oraz dużych nakładów finansowych – dodaje.

Według regulaminu projektu, przewiduje się zapewnienie bezpłatnych usług i napraw, między innymi takich, jak wymiana żarówek, gniazdek elektrycznych, uszczelek przeciekających w kranach lub baterii, uszczelnianie przecieków za pomocą silikonu, odpowietrzenie kaloryferów, wymianę lub montaż zamków w drzwiach oraz klamek, jak również naprawę mebli i montaż elementów wyposażenia wnętrz.

Usługi w ramach programu „Złota Rączka” wykonywane są na miejscu, w lokalu, w którym zamieszkuje osoba ubiegająca się o pomoc. Wystarczy zadzwonić pod numer 12 616 78 14 i wskazać, jakiego rodzaju wsparcie jest potrzebne. Usługi realizowane w ramach projektu są potwierdzane pisemnie w protokole wykonania naprawy.

Program „Złota Rączka” realizowany jest przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej oraz Wydział Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2020-02-11
Data aktualizacji: 2020-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź