Komunikat archiwalny

Prezydencka bombka przekazana na licytację

Prezydent Jacek Majchrowski ozdobił i przekazał na aukcję organizowaną przez RMF FM ręcznie wykonaną bombkę z Miechowa. Dochód z licytacji wyjątkowych ozdób trafi do Fundacji Sportu Osób Niepełnosprawnych Intelektualnie (SONI) i zostanie przeznaczony na realizację marzenia Jagody i jej kolegów z reprezentacji Polski o wyjeździe na igrzyska do Turcji.

Prezydencka bombka przekazana na licytację
Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

Bombki na początku grudnia trafiły dla prezydentów polskich miast, którzy zgodzili się wziąć udział w akcji charytatywnej. W specjalnej sondzie każdy będzie mógł wybrać najpiękniejszą z nich. W tym samym czasie wystartuje także licytacja na rzecz Jagody – nastoletniej utalentowanej pływaczki, która chce reprezentować nasz kraj na światowych igrzyskach osób z zespołem Downa w 2020 roku – i jej kolegów.

Pasją Jagody Litner, która urodziła się z dodatkowym chromosomem 21. pary, jest pływanie. W śród jej sukcesów jest m.in. złoty medal mistrzostw Polski „Sprawni razem 2019” w stylu grzbietowym. Teraz Jagoda ma szansę na uczestnictwo w światowych igrzyskach osób z zespołem Downa w Turcji, które odbędą się na przełomie marca i kwietnia. Koszty wyjazdu przekraczają jednak możliwości finansowe rodziców, stąd pomysł RMF FM na akcję charytatywną.

Więcej informacji o aukcji prezydenckich bombek na: www.rmf24.pl

Pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Zobacz także