Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy termin wyroku ws. drogowych nakazów wojewody

We wtorek, 18 grudnia odbyła się rozprawa sądowa dotycząca skarg Zarządu Dróg Miasta Krakowa na nakazy wojewody małopolskiego dotyczące m.in. likwidacji strefy ograniczonego ruchu na Kazimierzu i wprowadzenie zmian w organizacji ruchu poprzez usunięcie tabliczek dopuszczających wjazd określonych grup pojazdów za zezwoleniem zarządcy drogi. Wojewódzki Sąd Administracyjny w Krakowie wyznaczył nowy termin publikacji wyroku na 28 grudnia br., prosząc jednocześnie ZDMK o dostarczenie dodatkowych analiz.

Fot. Magiczny Kraków

W związku z odroczeniem publikacji wyroku przez WSA, ZDMK planuje złożyć wniosek do wojewody małopolskiego, aby ten przedłużył termin wprowadzenia zmian na ulicach miasta do poniedziałku, 31 grudnia. Jeśli wojewoda przychyli się do wniosku, to w momencie, gdy skarga nie zostanie przyjęta, ZDMK będzie miał kilka dni na usunięcie oznakowania dotyczącego strefy ograniczonego ruchu na Kazimierzu oraz tzw. „wjazdówek”.

Wątpliwości ZDMK budziła m.in. forma nakazów wojewody małopolskiego i do tych zastrzeżeń WSA się przychylił. Nakazy, jakie zostały wydane przez wojewodę, nie wskazywały formy, czy jest to rozstrzygnięcie czy zarządzenie. ZDMK uznał, że te nakazy powinny mieć formę zarządzenia, gdyż wynika to z odpowiednich przepisów – ustawy z 23 stycznia 2009 r. o wojewodzie i administracji rządowej w województwie. WSA uwzględnił to stanowisko.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-12-19
Data aktualizacji: 2018-12-19
Powrót

Zobacz także

Znajdź