Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Caravana Go Romania

Już w najbliższy wtorek, 27 czerwca o godz. 8.00 spod Hotelu Żaczek przy al. 3 Maja wyruszy rajd zabytkowych samochodów Dacia 1300 i Polski Fiat 125p. Celem karawany jest rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego.

Kilkadziesiąt samochodów Dacia 1300 i Polski Fiat 125p a w nich pasjonaci, którzy podążą śladami polskich turystów z lat 70-tych i 80-tych minionego wieku. Celem jest rumuńskie wybrzeże Morza Czarnego.

– Kiedyś był to dla Polaków bardzo popularny cel wakacyjny. Wyprawa ma na celu promowanie Rumunii w Polsce, przypominanie, że ten kraj ma wiele do zaoferowania dla turystów – mówi Ignat Timar, prezes Towarzystwa Polsko-Rumuńskiego w Krakowie.

Zabytkowa karawana wyruszy z Krakowa w najbliższy wtorek, 27 czerwca o 8.00 spod hotelu Żaczek przy al. 3 Maja 5. W drodze do miasta Konstanca uczestnicy zawitają do takich rumuńskich miast jak Satu Mare, Kluż, Hunedoara, Târgu Jiu, Ploiești i Bukareszt.

Organizatorem wyprawy są Stowarzyszenie Dacia Drum Bun, Stowarzyszenie Miłośników Fiata 125p oraz Towarzystwo Polsko-Rumuńskie w Krakowie. Akcji patronuje rząd Rumunii.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-06-23
Data aktualizacji: 2017-06-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź