Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miliony na rozbudowę ul. Igołomskiej

310 mln złotych – tyle wynosi unijne dofinansowanie na rozbudowę ul. Igołomskiej, które zostało przyznane dla Krakowa przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych. To drugie tak znaczące dofinansowanie dla stolicy Małopolski, po przeznaczeniu 150 mln złotych przebudowę na al. 29 Listopada.

Pierwszy etap tej ważnej inwestycji został zrealizowany w ubiegłym roku i obejmował przebudowę odcinka od skrzyżowania ul. Igołomskiej z ul. Brzeską do granicy miasta. W tym roku ruszą prace związane z drugim etapem, który jest na etapie procedury podpisania umowy z wykonawcą.

Drugi etap inwestycji obejmie rozbudowę ul. Igołomskiej od ul. Giedroycia do skrzyżowania ul. Brzeskiej z ul. Igołomską. Na długości całego tego odcinka (7,5 km) powstaną ścieżki rowerowe, zostaną również przebudowane wiadukty kolejowe, przewidziana jest budowa zatok i przystanków autobusowych oraz remont pętli tramwajowej w Pleszowie.

Dofinansowanie obejmuje dwa etapy inwestycji, a jego wartość może ulec obniżeniu po rozstrzygnięciu przetargu na II etap rozbudowy ulicy. Dotację przyznało Centrum Unijnych Projektów Transportowych, podległe Ministrowi Infrastruktury i Budownictwa Andrzejowi Adamczykowi.

Kraków otrzyma ponad 310 milionów złotych, czyli pełną kwotę, o jaką wnioskował. To środki unijne z programu operacyjnego „Infrastruktura i Środowisko”. Wartość całego projektu, który rozpatrywało CUPT, to prawie 437 milionów złotych.

Kraków jest jednym z niewielu miast, które otrzymało wielomilionowe wsparcie finansowe na rozbudowę dróg.

pokaż metkę
Autor: KAMIL POPIELA
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2017-01-09
Data aktualizacji: 2017-01-09
Powrót

Zobacz także

Znajdź