Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowy sprzęt w „Żeromskim”

Pod koniec roku Szpital Specjalistyczny im. Stefana Żeromskiego wzbogaci się o nowy sprzęt. Szpital otrzymał z budżetu miasta Krakowa 500 tys. zł dotacji na zakup sprzętu medycznego i oprogramowania potrzebnego do sprawnego funkcjonowania dokumentacji medycznej. Ponadto dysponuje nowoczesnym laserem diodowym do leczenia zwyrodnienia siatkówki, który udało się zakupić dzięki pomocy Fundacji ArcelorMittal Poland.

Fot. Bogusław Świerzowski/krakow.pl

- Cieszymy się, że władze miasta zdecydowały się wesprzeć nasz szpital i pomóc w poprawie komfortu leczonych u nas pacjentów - mówi dr n. med. Jerzy Friediger, dyrektor Szpitala.

Za dotację m.in. zakupione zostanie urządzenie do 24-godzinnego monitorowania czynności życiowych pacjentów przebywających na Oddziale Neurologii, a także: video-rektoskop, służący do badań diagnostycznych końcowego odcinka przewodu pokarmowego oraz stół z elektryczną regulacją wysokości.

Placówka wzbogaci się również o wyposażenie medyczne bloku operacyjnego, wykorzystywane podczas zabiegów ortopedycznych i zaopatrywaniu urazów.

Na Oddział Okulistyki zaś już trafił nowoczesny laser diodowy do laserokoagulacji siatkówki. Sprzęt służy do leczenia pacjentów z cukrzycą, chorobami naczyniowymi, zwyrodnieniami siatkówki. Jest wręcz niezbędny na każdym oddziale okulistyki, gdzie szukają pomocy osoby w stanach nagłych w schorzeniach siatkówki. Laser może być używany w leczeniu zarówno dorosłych, jak i dzieci. Koszt nabytku wynosi 100 tys. zł, połowę kwoty - 50 tys. zł przekazała Fundacja ArcelotMittal Poland. To nie koniec nowości. Dzięki wsparciu innej organizacji - Hutniczej Fundacji Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej - lekarze z Oddziału Okulistyki operują w wygodnych warunkach. HFOZ zakupiła elektrycznie sterowany fotel dla chirurgów, by mogli wykonywać zabiegi w niemęczącej pozycji.

pokaż metkę
Osoba publikująca: TOMASZ RÓG
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-12-27
Data aktualizacji: 2016-12-29
Powrót

Zobacz także

Znajdź