Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jaka polityka transportowa w Krakowie?

Kraków przygotowuje nową Politykę Transportową na lata 2016–2025. Z projektem uchwały Rady Miasta Krakowa w tej sprawie można się zapoznać na stronie dialoguj.pl.

Warto wiedzieć, że Kraków był pierwszym polskim miastem, które już w 1993 roku przyjęło politykę transportową zgodną z zasadami zrównoważonego rozwoju. Dokument został zaktualizowany w 2007 roku, jednak czas jego obowiązywania skończył się w 2015 roku. Dlatego Miasto przygotowało projekt nowej polityki transportowej na lata 2016–2025.

Polityka transportowa miasta to dokument o ogólnym charakterze, określający cele i priorytety miasta w zakresie przyszłego rozwoju systemu transportu. Dzięki temu, że Kraków od lat w przypadku tej dziedziny kieruje się zasadą zrównoważonego rozwoju, udaje się utrzymać wysoki, 36 proc. wskaźnik udziału komunikacji zbiorowej w podróżach. I to mimo przybywającej liczby samochodów w Krakowie. – Pozycja komunikacji miejskiej jest nadal silna, dzięki realizowanym inwestycjom - szczególnie rozbudowie linii tramwajowych, zakupom nowego taboru, a także utrzymywaniu cen za przejazd na niezmienionym poziomie – mówi Tadeusz Trzmiel, zastępca Prezydenta Krakowa.

Projekt uchwały rady Miasta Krakowa w sprawie Polityki Transportowej na lata 2016–2025 dostępny jest na stronie dialoguj.pl. Do projektu można zgłaszać uwagi do 25 marca. Wszystkie propozycje zostaną przeanalizowane pod kątem możliwości ich uwzględnienia w uchwale RMK, przy udziale ekspertów wchodzących w skład zespołu przygotowującego podstawową wersję treści nowej Polityki Transportowej.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-07
Data aktualizacji: 2016-03-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź