Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Raport z konsultacji społecznych - tramwaj na Azory

Na stronie internetowej Miejskiego Centrum Dialogu dostępny jest raport z konsultacji społecznych, prowadzonych dla  budowy linii tramwajowej KST etap III (os. Krowodrza Górka - os. Azory).

Konsultacje odbyły się w okresie od 5 listopada do 4 grudnia 2015 r. Pełna treści raportu dostępna jest TUTAJ. Przypomnijmy, że konsultacjom podlegały trzy warianty  przebiegu trasy tramwajowej na Azory:

  • Wariant A - prowadzi od pętli tramwajowo - autobusowej Krowodrza Górka, wzdłuż ul. Opolskiej do skrzyżowania wielopoziomowego ul. Weissa i ul. Opolskiej. Długość projektowanej trasy wynosi ok. 1,6 km.
  • Wariant B - prowadzi od skrzyżowania ulic Bratysławskiej i Doktora Twardego, wzdłuż ulic Wybickiego, Łokietka oraz Batalionu "Skała" AK (wschodnia strona Parku Krowoderskiego). Następnie projektowana linia tramwajowa biegnie wzdłuż ul. Opolskiej w kierunku zachodnim, do skrzyżowania wielopoziomowego ul. Weissa z ul. Opolską. Długość projektowanej trasy wynosi ok. 2,5 km.
  • Wariant C - prowadzi ulicą Wybickiego od skrzyżowania z ul. Bratysławską i ul. Doktora Twardego, do skrzyżowania z ul. Łokietka. Następnie biegnie wzdłuż ul. Łokietka, po zachodniej stronie parku Krowoderskiego, wzdłuż ul. Opolskiej, w kierunku zachodnim do skrzyżowania wielopoziomowego ul. Weissa z ul. Opolską. Długość projektowanej trasy wynosi ok. 2,4 km.

Po szczegóły odsyłamy do raportu.

pokaż metkę
Autor: ANNA WAWRUCH
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2016-03-01
Data aktualizacji: 2016-03-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź