Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ożywić miejskie parki

W Miejskim Centrum Dialogu odbyło się posiedzenie Komisji Dialogu Obywatelskiego. Radni zajęli się kwestią rewitalizacji krakowskich parków.

Najpierw jednak radni zapoznali się z działalnością centrum. Rolą Miejskiego Centrum Dialogu jest koordynacja prowadzonych konsultacji społecznych. Tego rodzaju spotkania i debaty toczą się w różnych lokalizacjach, na terenie całego Krakowa, w miejscach najbardziej odpowiednich i wygodnych dla lokalnej społeczności. W siedzibie Miejskiego Centrum Dialogu są także zapewnione warunki do prowadzenia konsultacji. 

Następnie zajęto się kwestią parków. Sprawę referował Dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej, Piotr Kempf. Najwięcej uwagi poświęcił Parkowi Krakowskiemu z racji tego, że jest już gotowy plan jego rewitalizacji, jak również zapewnione są środki finansowe. W parku tym wyasfaltowana zostanie główna aleja, a na alejkach pobocznych położona zostanie tzw. bezpieczna nawierzchnia. Przeprowadzone zostaną konsultacje w sprawie ruchu rowerowego, tak aby pogodzić interesy rowerzystów, dla których przejazd przez park jest jedyną opcją, aby ominąć Aleje Trzech Wieszczów oraz interesy rodzin z dziećmi i osób starszych. 

Jeśli chodzi o Park Decjusza, wymienione zostanie runo parku, mieszkańcy zwracali uwagę również na kwestie parkingu, na którym notorycznie nie ma miejsca. Większość działek położonych na terenie parku jest prywatna, więc niemożliwe są jakieś większe zmiany. 

Wspominano także o Młynówce Królewskiej. Rewitalizowany będzie tam skwer przy Radiu Kraków.
 

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: KATARZYNA MALETA-MADEJSKA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta i Dzielnic Krakowa
Data publikacji: 2016-02-17
Data aktualizacji: 2016-02-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź