Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowska Karta Rodzinna 3+

Od 1 września program Krakowska Karta Rodzinna obejmie wsparciem rodziny wielodzietne mające minimum troje dzieci, a nie jak do tej pory  - czworo. Uchwałę w tej sprawie przyjęli radni podczas sesji (11 czerwca).

Zgodnie z danymi GUS z 2011 r. w Krakowie zamieszkuje 5139 rodzin posiadających na utrzymaniu troje dzieci do 24. roku życia. Szacuje się, że Krakowska Karta Rodzinna 3+ obejmie ok. 6200 rodzin. Nowością jest, że dzieci z orzeczonym znacznym stopniem niepełnosprawności będą mogły otrzymać karty bez względu na wiek. Jednym z kryteriów otrzymania karty będzie płacenie podatków w Krakowie.

Wnioski o przyznanie Krakowskiej Karty Rodzinnej 3 + będzie można składać od dnia 1 sierpnia 2014 roku w Wydziale Spraw Społecznych.

Przypomnijmy, w Krakowie od stycznia 2012 r. obowiązuje Program Krakowska Karta Rodzinna 4+. Do tej pory blisko 1064 rodzin ( z 1070 uprawnionych) odebrało w magistracie karty w ramach Programu. Dokument gwarantuje rodzinom z czwórką i większą liczbą dzieci korzystanie z dynamicznie rozwijającego się systemu ulg i rabatów, które zaoferowały instytucje miejskie oraz podmioty komercyjne. Bonifikaty obowiązują w kategoriach: komunikacja miejska, kultura, zdrowie, sport i rekreacja, gastronomia, sklepy i usługi.

Miasto zawarło porozumienia ze 180 partnerami, którzy zaoferowali bonifikaty od 3 do 50 proc. Lista Partnerów programu jest dostępna na stronie www.kkr.krakow.pl w zakładce 4+. Wydawaniem kart i obsługą wniosków zajmuje się Wydział Spraw Społecznych UMK. Przy ul. Stachowicza 18 można złożyć wniosek o wydanie karty. Każdy członek rodziny dostaje imienną kartę, ważną przez rok od daty wydania.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-06-12
Data aktualizacji: 2014-06-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź