Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dni Otwarte synchrotronu SOLARIS i warsztaty projektu CENILS

Narodowe Centrum Promieniowania Synchrotronowego SOLARIS otwiera swoje drzwi dla wszystkich zainteresowanych pierwszym polskim synchrotronem. Impreza odbędzie się w dniach 17-18 października i będzie otwarta dla mieszkańców, naukowców i przedsiębiorców.

W dniach 17 i 18 października w budynku SOLARIS (ul. Czerwone Maki 98) odbędą się Dni Otwarte SOLARIS & warsztaty projektu CENILS (Central European Network for knowledge based on Innovative Light Sources). Zorganizowane z tej okazji wykłady i pokazy będą poświęcone innowacyjnym źródłom światła, którymi są synchrotrony i lasery należące obecnie do najpotężniejszych narzędzi badawczych w fizyce, medycynie, biologii czy nowoczesnych technologiach.

W ramach tych Dni Otwartych odbędzie się kilka sesji połączonych ze zwiedzaniem hali synchrotronu. W piątek 17 października zapraszamy przedsiębiorców oraz naukowców, natomiast w sobotę 18 października - mieszkańców. Szczegółowy program można znaleźć na stronie www.synchrotron.pl

Z uwagi na ograniczoną liczbę miejsc wymagana jest wcześniejsza rejestracja, której można dokonać poprzez formularz internetowy, dostępny TUTAJ.

Powstające Centrum SOLARIS – jeden z 65 synchrotronów na świecie – będzie największą multidyscyplinarną infrastrukturą badawczą w Polsce. Projekt budowy synchrotronu SOLARIS jest finansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Innowacyjna Gospodarka na lata 2007-2013.

Celem projektu CENILS (Central European Network for knowledge based on Innovative Light Sources), jest stworzenie ponadnarodowej sieci uniwersytetów, laboratoriów oraz podmiotów małego i średniego biznesu, promującej efektywne użytkowanie, wiedzę o możliwościach badawczych i racjonalny rozwój innowacyjnych źródeł światła. Projekt ten realizowany jest w ramach Programu dla Europy Środkowej współfinansowanego ze środków EFRR.

Partnerem Dni jest Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema, który przygotował wejściówki do Ogrodu Doświadczeń dla mieszkańców za udział w konkursie odbywającym się podczas Dni Otwartych. Patronem medialnym wydarzenia jest Dziennik Polski.

plakat

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2014-10-06
Data aktualizacji: 2014-10-06
Powrót

Zobacz także

Znajdź