Kultura rozwiń menu

Krakowskie Festiwale rozwiń

Styczeń rozwiń

Luty rozwiń

Marzec rozwiń

Kwiecień rozwiń

Maj rozwiń

Czerwiec rozwiń

Lipiec rozwiń

Sierpień rozwiń

Wrzesień rozwiń

Październik rozwiń

Listopad rozwiń

Grudzień rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Krakowskie Miniatury Teatralne

I edycja festiwalu odbyła się w 2010 roku

Letni festiwal teatralny organizowany jest przez Krakowskie Forum Kultury (dawniej Śródmiejski Ośrodek Kultury w Krakowie).

Realizacja projektu ma na celu zaprezentowanie krakowskiej publiczności klasyki polskiej i światowej literatury, dorobku najwybitniejszych dramatopisarzy. Na projekt składa się cykl spektakli w ramach Krakowskich Miniatur Teatralnych. Rokrocznie prezentowane są spektakle, które w Krakowie dotychczas nie były przedstawiane, a zostały stworzone przez najlepszych w kraju mistrzów gatunku, z gwiazdorską obsadą aktorską. Prezentowane spektakle często były nagradzane na wielu przeglądach i festiwalach w kraju i za granicą. Istotnym założeniem projektu (zgodnym z misją Krakowskiego Forum Kultury) jest również stworzenie ciekawej oferty kulturalnej w Krakowie w okresie letnim, gdy większość teatrów ma przerwę wakacyjną, a wielu turystów i mieszkańców Krakowa poszukuje w tym czasie możliwości spędzenia wolnego czasu w sposób twórczy, obcując ze Sztuką.


„Krakowskie Miniatury Teatralne” to projekt w założeniu cykliczny, został przygotowany z myślą o krakowskich miłośnikach mniejszych form teatralnych, a także o licznie przybywających do Krakowa w sezonie letnim turystach. od roku 2010 z każdą kolejną edycją cieszą się większym zainteresowaniem odbiorców. Pierwsze edycje oparte w dużej mierze na monodramach, z biegiem czasu ewoluowały w kierunku coraz bardziej rozbudowanych form teatralnych jak etiudy, spektakle muzyczne czy wieloobsadowe przedstawienia z bogatą scenografią. Coraz bogatsza propozycja spektakli sprawia, że każdy miłośnik teatru znajdzie coś interesującego i wartościowego dla siebie. Pomimo rozszerzenia formy, prezentowane spektakle w dalszym ciągu pozwalają miłośnikom teatru na nawiązanie intymnego kontaktu z aktorami na scenie, jaki ma miejsce w przypadku kameralnych sal i spektakli. Integralną częścią każdego przedstawienia jest spotkanie z aktorami i twórcami danej sztuki, prowadzone przez redaktorów Magdalenę Drohomirecką (Telewizja Kraków TVP3) i Wacława Krupińskiego.

www.facebook.com/KrakowskieMiniaturyTeatralne

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-03-16
Data aktualizacji: 2018-03-16
Powrót