Kultura rozwiń menu

Krakowskie Festiwale rozwiń

Styczeń rozwiń

Luty rozwiń

Marzec rozwiń

Kwiecień rozwiń

Maj rozwiń

Czerwiec rozwiń

Lipiec rozwiń

Sierpień rozwiń

Wrzesień rozwiń

Październik rozwiń

Listopad rozwiń

Grudzień rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Międzynarodowy Festiwal Teatralny Boska Komedia

I edycja festiwalu odbyła się w 2008 roku.

Boska Komedia to święto teatru, w którym najlepsze polskie przedstawienia prezentowane są w pierwszym polskim „showcase” z prawdziwego zdarzenia. Obok przeglądu spektakli polskich, walczących o tytuł najlepszego przedstawienia ostatniego roku oraz o statuetkę Boskiego Komedianta, występują tu również zagraniczne grupy teatralne, a festiwalowi towarzyszą spotkania z filozofami, teoretykami teatru i krytykami.

Do wyboru spektakli, które znalazły się w przeglądzie współczesnego teatru polskiego, zapraszani są najwybitniejsi polscy krytycy teatralni, dziennikarze i recenzenci. Dzięki ich wyborom na największych krakowskich scenach goszczą najlepsze spektakle danego sezonu, a o tym, do kogo trafi statuetka Boskiego Komedianta, decyduje niezależne, międzynarodowe jury.

Dyrektor artystyczny Boskiej Komedii Bartosz Szydłowski mówił jeszcze przed rozpoczęciem tego projektu: „Chciałbym, aby zawrzało, aby nasi goście poczuli, że życie teatralne tętni w Krakowie i po stronie sceny, i po stronie widowni. Jestem pewny, że przez tych kilka grudniowych dni to właśnie teatr narzuci styl życia w naszym mieście.” Reakcja publiczności i krytyki po dwóch edycjach festiwalu świadczy o tym, że ten cel udało się spełnić.

Dyrektor Artystyczny: Bartosz Szydłowski
Organizator: Krakowskie Biuro Festiwalowe

Więcej na: www.boskakomedia.pl

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-03-07
Data aktualizacji: 2018-03-07
Powrót