Kultura rozwiń menu

Krakowskie Festiwale rozwiń

Styczeń rozwiń

Luty rozwiń

Marzec rozwiń

Kwiecień rozwiń

Maj rozwiń

Czerwiec rozwiń

Lipiec rozwiń

Sierpień rozwiń

Wrzesień rozwiń

Październik rozwiń

Listopad rozwiń

Grudzień rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Copernicus Festival

Festiwal naukowy organizowany przez Copernicus Center i Fundację Tygodnika Powszechnego, odbywający się corocznie w drugiej połowie maja w Krakowie. W jego ramach mają miejsce wykłady, dyskusje, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy poświęcone m.in. neuronaukom, biologii ewolucyjnej, fizyce, prawu i filozofii.

Copernicus Festival powstał jako pole szerokiej wymiany myśli przedstawicieli różnych dyscyplin.

Wydarzenia programu głównego Copernicus Festival, czyli wykłady oraz dyskusje panelowe, odbywają się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wykłady są tłumaczone symultanicznie na język polski lub angielski. Osobne pasmo stanowią spotkania z cyklu Śniadania mistrzów w kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej. W Bazylice Trójcy Świętej oo. Dominikanów wieczorami odbywają się koncerty połączone z wykładami. Program uzupełniają koncerty w klubie Forum Przestrzenie oraz nocne pasma filmowe organizowane w Kinie Mikro. Wśród pozostałych lokalizacji festiwalowych są m.in.: krakowska PWST, Muzeum Manggha, Filharmonia Krakowska i Obserwatorium Astronomiczne UJ.

Każdej edycji towarzyszy wydawany przez „Tygodnik Powszechny” bezpłatny katalog zawierający program oraz uzupełniające go artykuły popularnonaukowe. Copernicus Festival powstaje przy wsparciu środków miejskich, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Wstęp na większość wydarzeń festiwalowych jest wolny.

Więcej informacji: www.copernicusfestival.com

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-04-06
Data aktualizacji: 2018-04-06
Powrót