Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Copernicus Festival

Festiwal naukowy organizowany przez Copernicus Center i Fundację Tygodnika Powszechnego, odbywający się corocznie w drugiej połowie maja w Krakowie. W jego ramach mają miejsce wykłady, dyskusje, warsztaty, pokazy filmowe i wystawy poświęcone m.in. neuronaukom, biologii ewolucyjnej, fizyce, prawu i filozofii.

Copernicus Festival powstał jako pole szerokiej wymiany myśli przedstawicieli różnych dyscyplin.

Wydarzenia programu głównego Copernicus Festival, czyli wykłady oraz dyskusje panelowe, odbywają się w Gmachu Głównym Muzeum Narodowego w Krakowie. Wykłady są tłumaczone symultanicznie na język polski lub angielski. Osobne pasmo stanowią spotkania z cyklu Śniadania mistrzów w kawiarni De Revolutionibus Books&Cafe przy ul. Brackiej. W Bazylice Trójcy Świętej oo. Dominikanów wieczorami odbywają się koncerty połączone z wykładami. Program uzupełniają koncerty w klubie Forum Przestrzenie oraz nocne pasma filmowe organizowane w Kinie Mikro. Wśród pozostałych lokalizacji festiwalowych są m.in.: krakowska PWST, Muzeum Manggha, Filharmonia Krakowska i Obserwatorium Astronomiczne UJ.

Każdej edycji towarzyszy wydawany przez „Tygodnik Powszechny” bezpłatny katalog zawierający program oraz uzupełniające go artykuły popularnonaukowe. Copernicus Festival powstaje przy wsparciu środków miejskich, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji na Rzecz Nauki Polskiej i Krakowskiego Biura Festiwalowego.

Wstęp na większość wydarzeń festiwalowych jest wolny.

Więcej informacji: www.copernicusfestival.com

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-04-06
Data aktualizacji: 2018-04-06
Powrót