Kultura rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Festiwal Twórczości Korowód®

Fot. Magiczny Kraków
Magiczny Kraków

Festiwal Twórczości Korowód® odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Jest wydarzeniem mającym na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności kompozytorów, literatów i pieśniarzy, zainteresowanie ich twórczością szerokich mas społecznych, a także wyłonienie i promocję najciekawszych młodych polskich twórców z kręgu piosenki literackiej.

Twórcy, którym poświęcony jest ten wyjątkowy projekt fundacji, to czołowi przedstawiciele polskiej kultury literacko-muzycznej, a ich twórczość stanowi skarbnicę kultury polskiej. Poprzez organizację festiwalu fundacja przyczynia się do podtrzymania zainteresowania tą twórczością i jej popularyzowania.

Festiwal wpisał się już na stałe w życie kulturalne Krakowa, a przy pomocy wydawnictw płytowych, programów telewizyjnych i radiowych dociera do publiczności w całej Polsce. "Korowód stara się zgromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. Pełne sale na wszystkich festiwalowych koncertach świadczą o tym, że piosenka z dobrym tekstem i melodią jest nadal bardzo potrzebna" – mówi Anna Treter, dyrektor festiwalu i prezes Fundacji Piosenkarnia.

Zapraszamy na www.piosenkarnia.pl  oraz na www.facebook.com/Piosenkarnia

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Piosenkarnia Anny Treter, która działa od listopada 2007 roku. Jej głównym celem jest promowanie wysokiej kultury muzyczno-literackiej, wspomaganie młodych, uzdolnionych artystów oraz popularyzacja dzieł twórców wybitnych, zasłużonych dla polskiej kultury. W 2008 roku fundacja stworzyła i corocznie kontynuuje Festiwal Twórczości Korowód, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem zarówno u publiczności biorącej udział w koncertach, jak i telewidzów i radiosłuchaczy. Corocznie Festiwalowi towarzyszy KONKURS dla młodych wykonawców i twórców, którym cenne nagrody oraz promocja umożliwiają dotarcie do szerszego audytorium i zaistnienie na profesjonalnej scenie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
powrót