Kultura rozwiń menu

Krakowskie Festiwale rozwiń

Styczeń rozwiń

Luty rozwiń

Marzec rozwiń

Kwiecień rozwiń

Maj rozwiń

Czerwiec rozwiń

Lipiec rozwiń

Sierpień rozwiń

Wrzesień rozwiń

Październik rozwiń

Listopad rozwiń

Grudzień rozwiń

Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Festiwal Twórczości Korowód®

Magiczny Kraków

Festiwal Twórczości Korowód® odbywa się w Krakowie od 2008 roku. Jest wydarzeniem mającym na celu prezentację i popularyzację dorobku artystycznego wybitnych polskich twórców, w szczególności kompozytorów, literatów i pieśniarzy, zainteresowanie ich twórczością szerokich mas społecznych, a także wyłonienie i promocję najciekawszych młodych polskich twórców z kręgu piosenki literackiej.

Twórcy, którym poświęcony jest ten wyjątkowy projekt fundacji, to czołowi przedstawiciele polskiej kultury literacko-muzycznej, a ich twórczość stanowi skarbnicę kultury polskiej. Poprzez organizację festiwalu fundacja przyczynia się do podtrzymania zainteresowania tą twórczością i jej popularyzowania.

Festiwal wpisał się już na stałe w życie kulturalne Krakowa, a przy pomocy wydawnictw płytowych, programów telewizyjnych i radiowych dociera do publiczności w całej Polsce. "Korowód stara się zgromadzić wokół siebie najbardziej oryginalnych twórców, a przede wszystkim stawia na piosenkę autorską, wykonywaną po polsku. Pełne sale na wszystkich festiwalowych koncertach świadczą o tym, że piosenka z dobrym tekstem i melodią jest nadal bardzo potrzebna" – mówi Anna Treter, dyrektor festiwalu i prezes Fundacji Piosenkarnia.

Zapraszamy na www.piosenkarnia.pl  oraz na www.facebook.com/Piosenkarnia

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Piosenkarnia Anny Treter, która działa od listopada 2007 roku. Jej głównym celem jest promowanie wysokiej kultury muzyczno-literackiej, wspomaganie młodych, uzdolnionych artystów oraz popularyzacja dzieł twórców wybitnych, zasłużonych dla polskiej kultury. W 2008 roku fundacja stworzyła i corocznie kontynuuje Festiwal Twórczości Korowód, który cieszy się ogromną popularnością i uznaniem zarówno u publiczności biorącej udział w koncertach, jak i telewidzów i radiosłuchaczy. Corocznie Festiwalowi towarzyszy KONKURS dla młodych wykonawców i twórców, którym cenne nagrody oraz promocja umożliwiają dotarcie do szerszego audytorium i zaistnienie na profesjonalnej scenie.

Gala_1-2010.jpg
Moczulski_1.2009.jpg
Gala_x-2010.jpg
Gala_2-2010.jpg
korowód 2011
korowód 2011 Fundacja Piosenkarnia Anny Treter
korowód 2011
korowód 2011 Fundacja Piosenkarnia Anny Treter
korowód 2011
korowód 2011 Fundacja Piosenkarnia Anny Treter
korowód 2012
korowód 2012 Fundacja Piosenkarnia Anny Treter
Gala_1-2010.jpg
Moczulski_1.2009.jpg
Gala_x-2010.jpg
Gala_2-2010.jpg
korowód 2011
korowód 2011
korowód 2011
korowód 2012
pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA PUSTUŁKA
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2018-03-07
Data aktualizacji: 2018-03-07
Powrót