Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ruszają konsultacje rozbudowy al. 29 Listopada

Miasto przygotowuje rozbudowę al. 29 Listopada od Opolskiej do granic miasta. Wcześniej odbędą się konsultacje społeczne w tej sprawie. Materiały informacyjne na ten temat dostępne są na stronie internetowej  Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz w serwisie www.dialoguj.pl.

Przypomnijmy, że w planach jest rozbudowa 2,6 kilometrowego odcinka al. 29 Listopada od ul. Opolskiej do granic Krakowa. Prace mają m.in. polegać na poszerzeniu jezdni, wydzieleniu pasów dla komunikacji miejskiej, budowie ścieżek rowerowych, chodników i zatok dla autobus. W ramach zadania mają też zostać przebudowane obecnie istniejące skrzyżowania. Ma także powstać nowe skrzyżowanie z planowaną pętlą tramwajową, dworcem autobusowym i parkingiem P+R.

Spotkanie konsultacyjne dla mieszkańców odbędzie się w czwartek, 28 listopada o godzinie 17.00 w Młodzieżowym Domu Kultury, al. 29 Listopada 102. Do dyspozycji zainteresowanych będą przedstawiciele Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz autorzy koncepcji przebudowy.

Materiały informacyjnie na ten temat są dostępne na stronie internetowej Zarządu Infrastruktury Komunalnej i Transportu oraz w serwisie www.dialoguj.pl

Wnioski, uwagi i zastrzeżenia dot. przedsięwzięcia można przesyłać w formie pisemnej, pocztą na adres: Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie, ul. Centralna 53, 31-596 Kraków, a także elektronicznie na adres: ikrol@zikit.krakow.pl, z dopiskiem „Konsultacje społeczne".

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-11-25
Data aktualizacji: 2013-11-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź