Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Planowanie przestrzenne – zrównoważony rozwój

Rada Dzielnicy V Krowodrza oraz Biblioteka Kraków zapraszają na ostatnie w tym roku spotkanie w ramach cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy”. Tym razem tematem dyskusji będzie planowanie przestrzenne miasta w kontekście zrównoważonego rozwoju. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 28 listopada, w Bibliotece Kraków – Filia nr 21 przy ulicy Królewskiej 59.

Fot. Jan Graczyński

Nowa kadencja samorządu, 2018-2023, otworzyła potrzebę nowego spojrzenia na miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego miasta w północnym Krakowie. Organizatorzy spotkania zamierzają przyjrzeć się im w kontekście współczesnej teorii i praktyki planowania miast.

Jak zmieniają się oczekiwania mieszkańców oraz towarzysząca im teoria i praktyka zarządzania miastami? Jak godzić cele społeczne i indywidualne? Jak zagospodarowywać poszczególne działki w kontekście większych uwarunkowań planistycznych, tak żeby miasto służyło swoim mieszkańcom?

 

Czy uczestnikom spotkania uda się odnaleźć odpowiedzi na te pytania? Warto się o tym przekonać biorąc w nim udział. Gośćmi spotkania będą Jerzy Muzyk, Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa ds. Rozwoju Miasta oraz dr Monika Gołąb-Korzeniowska (Politechnika Krakowska). 

Spotkanie poprowadzi Łukasz Mańczyk, radny Dzielnicy V Krowodrza, autor koncepcji cyklu „Porozmawiajmy o Krowodrzy”.

Początek spotkania, godz. 17.30.

Więcej informacji na temat wydarzenia można znaleźć na Facebooku.

Porozmawiajmy o Krowodrzy plakat

pokaż metkę
Autor: Mirosław Paluchowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-11-26
Data aktualizacji: 2019-11-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź