Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Projektowanie rewitalizacji miast

Jeszcze dziś (14 października) na Politechnice Krakowskiej odbywa się konferencja na temat  projektowania rewitalizacji miast. W wydarzeniu  bierze udział Zastępca Prezydenta Miasta Krakowa Elżbieta Koterba.

W konferencji  uczestniczą projektanci zajmujący się rewitalizacją urbanistyczną oraz przedstawiciele środowisk naukowych i samorządów terytorialnych zainteresowanych wymianą doświadczeń w zakresie przygotowywania i wdrażania programów i projektów rewitalizacji.

Na rolę projektowania urbanistycznego w rewitalizacji miast zamierzają spojrzeć z perspektywy teoretycznej i praktycznej. W pierwszym przypadku interesować ich będzie jak teoria projektowania miast wpływa na strategie i projekty rewitalizacji oraz jaki wkład do teorii projektowania urbanistycznego wnoszą projekty uznane jako przykłady dobrej praktyki. W wymiarze praktycznym  będą zastanawiać się  jakie są bariery, utrudnienia w kontekście planowania przestrzennego i innych narzędzi aktywnej polityki przestrzennej, w jaki sposób wymagania inwestorów kształtują projekty urbanistyczne na różnych etapach inwestycji, a także  w jaki sposób te wymagania wpływają na architekturę Miasta.

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-10-14
Data aktualizacji: 2011-10-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź