Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miasto kupi od Ciebie mieszkanie

Miasto chce kupić mieszkania położone poza centrum Krakowa i przeznaczyć je dla osób oczekujących na lokale mieszkalne. Oferty sprzedaży należy składać do 2 września.

Oferty mogą składać zarówno firmy jak i prywatni właściciele, pod warunkiem, że zaoferują co najmniej trzy lokale mieszkalne położone w obrębie jednego budynku. Miasto jest zainteresowane lokalami mieszkalnymi o powierzchni użytkowej od 25 m² do 65 m².

Nie będą brane pod uwagę oferty mieszkań dopuszczonych do użytku wcześniej niż dwa lata temu, mieszkania dwupoziomowe, mieszkania z aneksem kuchennym, a także nieruchomości, do których przynależy garaż. Wyłączone z oferty są również lokale położone w centrum Krakowa, w obszarze szczegółowo wskazanym w Uchwale Rady Miasta Krakowa Nr XXIV/289/07 z dnia 24.10.2007 roku, dostępnej pod adresem www.bip.krakow.pl.

W dniu składania ofert budynek, w którym znajdują się oferowane lokale, musi spełniać warunki wymagane do uzyskania pozwolenia na użytkowanie zgodnie z obowiązującymi przepisami, a w dniu zawarcia umowy sprzedaży musi posiadać ostateczną i prawomocną decyzję o pozwoleniu na użytkowanie lub brak sprzeciwu. Wydanie nieruchomości Gminie musi nastąpić do dnia 30.11.2011 roku. Preferowane będą lokale mieszkalne o powierzchniach użytkowych do 50 m².

Nieruchomości w dniu przekazania muszą być w pełni wykończone i wyposażone. Budynek lub oferowane lokale powinny ponadto posiadać ważne świadectwo charakterystyki energetycznej.

Szczegółowe informacje na temat wymogów jakie musi spełniać nieruchomość, a także sposobu składania ofert i wymaganych dokumentów znajdują się w załączniku i na stronach Biuletynu Informacji Publicznej pod adresem: www.bip.krakow.pl.

Oferty należy składać w Punkcie Obsługi Mieszkańców Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Wielopole 17 a w Krakowie – najpóźniej do 2 września do godz. 15.00. (KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-08-12
Data aktualizacji: 2011-08-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź