Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dyplomy dla Krakowa na Kongresie Regionów w Świdnicy

Zakończył się II Ogólnopolski Kongres Regionów w Świdnicy – największe w Polsce spotkanie samorządowców z przedstawicielami  świata polityki i biznesu, podczas którego dyskutują oni o przyszłości samorządów, inwestycjach i rozwoju. Prezydent  Krakowa Jacek Majchrowski uczestniczyl w kongresie a nasze miasto otrzymało dyplomy i statuetkę za zajęcie wysokich pozycji w rankingach organizowanych przez Związek Powiatów Polskich.

Podczas świdnickiego spotkania zaprezentowano wyniki  rankingów samorządów organizowanych przez Związek Powiatów Polskich. W Rankingu Powiatów i Gmin w 2010 roku, w kategorii miast na prawach powiatu Kraków znalazł się w czołówce polskich samorządów zdobywając drugą pozycję. W rankingu samorządy oceniane były przez  ekspertów według kilkudziesięciu kryteriów zgrupowanych w dziesięciu kategoriach tematycznych takich jak: działania proinwestycyjne i prorozwojowe, rozwiązania poprawiające jakość obsługi mieszkańca oraz funkcjonowania jednostki samorządu terytorialnego, rozwój społeczeństwa informacyjnego, rozwój społeczeństwa obywatelskiego, umacnianie systemów zarządzania bezpieczeństwem informacji, promocja rozwiązań z zakresu ochrony zdrowia i pomocy społecznej, wspieranie działań na rzecz gospodarki rynkowej, promocja rozwiązań ekoenergetycznych i proekologicznych, współpraca krajowa i międzynarodowa, działania promocyjne.

Z kolei w Rankingu Energii Odnawialnej 2010, w kategorii miast na prawach powiatu Kraków zajął V miejsce. W tym  konkursie eksperci Związku Powiatów Polskich oceniali wykorzystanie przez samorząd energii biomasy, słonecznej, wiatru, wodnej, geotermalnej, otoczenia oraz innej.

Pełny program Kongresu Regionów dostępny jest pod adresem www.kongresregionow.pl. Wyniki rankingu samorządów dostępne są na stronie internetowej Związku Powiatów Polskich: www.zpp.pl (KS).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-05-16
Data aktualizacji: 2011-05-16
Powrót

Zobacz także

Znajdź