Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krakowskie Noce 2011

Porywający jazz, zaskakujący teatr, tajemniczy świat sacrum, urok poezji i sztuka przez duże „S” – a na dodatek wszystko poznawane nocą. Kraków po raz kolejny odkrywa swoje tajemnice. Co miesiąc - od maja do września 2011 r. - krakowianie i turyści odwiedzający nasze miasto będą mogli wziąć udział w wyjątkowym cyklu Krakowskie Noce 2011, w tym po raz pierwszy także w Nocy Poezji.

Pierwsze będą muzea, które otworzą swoje podwoje już w nocy z 20 na 21 maja. Noc z 18 na 19 czerwca należeć będzie do teatrów. Jazz opanuje Kraków w nocy z 16 na 17 lipca. Krakowskie kościoły i klasztory będą witać gości przez dwie noce z 14 na 15 oraz z 15 na 16 sierpnia, a poezja oczaruje Kraków w nocy z 10 na 11 września.

Tegoroczna edycja Krakowskich Nocy otrzymała dofinansowanie z Funduszy Europejskich w ramach Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2007–2013 (suma dofinansowania to 600 tys. zł, taką samą sumę Noce otrzymały z Budżetu Gminy). Projekt został wysoko oceniony i wybrany m.in. ze względu na wykorzystanie nowoczesnych form prezentacji, promocję nowych przestrzeni muzealnych (nowych Oddziałów Muzeum Historycznego Miasta Krakowa – Fabryki Emalia Oskara Schindlera i Podziemi Rynku Głównego, Muzeum Sztuki Współczesnej, nowego gmachu Muzeum Lotnictwa Polskiego i odnowionych Sukiennic – Oddziału Muzeum Narodowego w Krakowie). Krakowskie Noce 2011 doceniono także za to, że stanowią atrakcyjną ofertę turystyczną i wykorzystującą bogate walory kulturalne Krakowa. Podkreślono także, że projekt ciągle się rozwija i jest wzbogacany o nowe elementy – w tym roku jest to Noc Poezji.

Informacje o wszystkich Nocach będzie można znaleźć na stronie internetowej www.krakowskienoce.pl, tu także będzie dostępna galeria zdjęć z poszczególnych imprez (możliwa będzie również subskrypcja newsletterów). Wiadomości o wydarzeniach organizowanych w ramach cyklu będzie można znaleźć również na Facebooku, a filmy z poprzednich edycji Nocy na portalu YouToube.

Kampania promocyjna całego cyklu będzie realizowana nie tylko w Krakowie, ale również w Małopolsce: w Zakopanem, Nowym Sączu, Tarnowie. Każda z Nocy będzie również promowana na portalu Onet.pl. W tym roku będzie można również oglądać transmisje z Nocy Jazzu oraz Nocy Cracovia Sacra na specjalnie zamontowanych telebimach w Krakowie oraz w Zakopanem, Nowym Sączu i Tarnowie.

Urząd Miasta Krakowa realizuje cykl Krakowskie Noce od 2004 r. – w tym roku po raz pierwszy (na wzór Berlina) zorganizowano Noc Muzeów. W 2007 r. dołączyły do niej Noc Teatrów i Noc Jazzu a w 2008 r. Noc Sakralna (Cracovia Sacra). W 2011 r. po raz pierwszy odbędzie się Noc Poezji. Dodatkowe informacje są dostępne na stronie www.krakowskienoce.pl (KF).

O KRAKOWSKICH NOCACH

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-05-12
Data aktualizacji: 2011-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź