Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Jubileusz rodzin zastępczych w Magistracie

Dziś (czwartek, 31 marca) o godzinie 11.00, w Sali Lea UMK odbędzie się uroczyste spotkanie wszystkich krakowskich zawodowych rodzin zastępczych z okazji jubileuszu 10-lecia działalności w Krakowie.

10 lat temu powstały pierwsze zawodowe rodziny zastępcze, które do dziś opiekują się dziećmi. Za trud i poświęcenie dla dzieci, za ciężką i pełną oddania pracę, otrzymają odznaczenia Honoris Gratia. Odznaczenia otrzyma 6 małżeństw, które 10 lat temu postanowiły zostać zawodowymi rodzicami zastępczymi i są nimi do dziś. Wszystkie działające obecnie zawodowe rodziny zastępcze również otrzymają gratulacje od Prezydenta Miasta Krakowa Jacka Majchrowskiego.

Zaproszone na spotkanie rodziny zastępcze to pogotowia rodzinne, które opiekują się dziećmi przez czas potrzebny do podjęcia przez sąd decyzji o losie dziecka oraz rodziny specjalistyczne, które zapewniają opiekę dzieciom niepełnosprawnym. Jest to praca bardzo odpowiedzialna i trudna – praca, która trwa przez 24 godziny każdego dnia. Osoby, które pełnią rolę rodzica zastępczego dla dzieci mają trudną misję do zrealizowania – muszą zapełnić brak, który dzieci odczuwają najmocniej – brak kochających, troskliwych rodziców. Zastępczy rodzice dają dzieciom poczucie bezpieczeństwa i otaczają je najlepszą opieką. Zawód rodzica zastępczego wymaga szczególnych predyspozycji i jest bardzo wymagający. W ciągu 10 lat funkcjonowania zawodowych rodzin zastępczych opiekę znalazło w nich 704 dzieci. W placówkach opiekuńczo-wychowawczych przebywa obecnie 503 dzieci. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-31
Data aktualizacji: 2011-03-31
Powrót

Zobacz także

Znajdź