Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zaparkuj na Balickiej, weź tramwaj w Bronowicach Małych

Od piątku 13 września można korzystać z parkingu Park&Ride przy ulicy Balickiej w rejonie terenów Krakowskiego Przedsiębiorstwa Przewozowo-Usługowego. Obiekt znajdujący się niedaleko pętli tramwajowej przy os. Widok jest bezpłatny dla osób korzystających z komunikacji miejskiej. To dobre rozwiązanie dla osób dojeżdżających samochodem spoza Krakowa.

Parking Park&Ride przy ulicy Balickiej pomieści około 40 samochodów i będzie dostępny przez pięć dni w tygodniu od poniedziałku do piątku. Pozostawienie na nim samochodu jest bezpłatne dla osób, które skorzystają z komunikacji miejskiej. Dlatego obsługa parkingu może poprosić o okazanie biletu. W przypadku jego braku trzeba będzie zapłacić 10 złotych.

Obiekt zlokalizowany jest bezpośrednio przy ulicy Balickiej, na terenach zarządzanych przez Krakowskie Przedsiębiorstwo Przewozowo-Usługowe Sp. z o.o.. To zaledwie parę minut pieszo do pętli Bronowice Małe, skąd można dojechać tramwajem do różnych rejonów Krakowa. Bezpośrednio przy parkingu jest też przystanek autobusowy, który zawiezie nas na pętlę. Uruchomienie obiektu było możliwie dzięki współpracy Krakowskiego Przedsiębiorstwa Przewozowo-Usługowego i ZIKIT.

Przypomnijmy, że pierwszy parking w systemie Park&Ride został uruchomiony w listopadzie 2012 roku koło pętli Czerwone Maki. Obiekt cieszy się dużym zainteresowanie wśród kierowców, którzy mogą tam parkować za darmo na podstawie biletu komunikacji miejskiej, a następnie skorzystać z połączeń tramwajowych czy autobusowych. Dlatego Miasto chce rozwijać sieć parkingów Park&Ride. „Teraz otwieramy parking przy Balickiej. Parkingi w tym systemie będą też powstawać w ramach realizacji kolejnych linii tramwajowych, w rejonie tras wjazdowych do miasta" – zaznacza Tadeusz Trzmiel, Zastępca Prezydenta Krakowa. Warto wspomnieć, że w ramach powstającej obecnie koncepcji linii szybkiego tramwaju do osiedla Górka Narodowa przewidziano aż trzy parkingi Park&Ride.

pokaż metkę
Autor: JAN MACHOWSKI
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-13
Data aktualizacji: 2013-09-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź