Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Będzie więcej pieniędzy na krakowską policję?

Prezydent Krakowa napisał do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji list, w którym zaapelował o obsadzenie wakatów i prosi o dofinansowanie krakowskiej policji. Chodzi o poprawę bezpieczeństwa na ulicach naszego miasta.

W liście do ministra Jerzego Millera Prezydent Jacek Majchrowski nawiązuje do wydarzeń z 17 stycznia tego roku, kiedy doszło do zabójstwa osoby kojarzonej jako jeden z liderów pseudokibiców klubu Cracovia. „Zwracam się z sugestią o podjęcie wszelkich możliwych działań, które minimalizowałyby możliwość występowania tak drastycznych wydarzeń na ulicach Krakowa” – napisał Jacek Majchrowski.

Prezydent Krakowa przypomniał, że w Komendzie Miejskiej Policji nie jest obsadzonych 150 etatów. „Wskazanym byłoby dofinansowanie krakowskiej policji w taki sposób, aby – poza obsadzeniem owych 150 etatów – wzmocnić ją do poziomu godnego wielkiego skupiska ludności, nie kierując się jedynie liczbą mieszkańców miasta” – zaznaczył w liście Prezydent Miasta. Przypomniał o 8 milionach turystów, którzy rokrocznie odwiedzają nasze miasta, a także o rzeszy 200 tysięcy studentów, uczących się w krakowskich uczelniach.

Zdaniem Jacka Majchrowskiego, „kwestia dofinansowania krakowskiej policji jest tym pilniejsza, iż w związku z uzawodowieniem armii z ulic Krakowa zniknęły te osoby, które wcześniej patrolowały miasto w ramach odbywanej w policji służby kandydackiej”.

List Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego do Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Jerzego Millera (M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-02-23
Data aktualizacji: 2011-02-23
Powrót

Zobacz także

Znajdź