Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

TIR kampanii Ciśnienie na życie wyruszył w Polskę

Jeszcze tylko dziś (10 września, wtorek) w Krakowie, na parkingu przed Galerią Handlową Solvay Park, w specjalnie przystosowanym Tirze można bezpłatnie zmierzyć ciśnienie krwi oraz zasięgnąć porad dotyczących profilaktyki schorzeń układu sercowo-naczyniowego, w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie". Kraków to trzydzieste piąte z 40 miast na trasie przejazdu tira. Wysokość swojego ciśnienia będzie można skontrolować w godzinach 10:00-18:00.

Prawidłowa wartość ciśnienia tętniczego powinna mieścić się w przedziale pomiędzy 120/80 - 139/89 milimetrów słupa rtęci (mm Hg). Wszelkie odchylenia od tych wskaźników wymagają konsultacji z lekarzem. Mieszkańcy Krakowa 9 i 10 września mogą sprawdzić, czy problem nadciśnienia tętniczego dotyczy także ich. W specjalnie przystosowanym Tirze kampanii „Ciśnienie na życie",  ekipy doświadczonych pielęgniarek będą przeprowadzały  pomiary ciśnienia tętniczego krwi wszystkim chętnym, którzy zgłoszą się na badanie.

Akcja ma na celu przekonanie Polaków do dbania o swoje zdrowie, szczególnie w kontekście zdarzeń kardiologicznych. Z danych Polskiego Towarzystwa Kardiologicznego wynika bowiem, że choroby układu naczyniowo-sercowego odpowiadają za 48% zgonów w Polsce. Każdego dnia z powodu tych schorzeń umiera w naszym kraju prawie 500 osób. Warto pamiętać, że każdy wykonany pomiar ciśnienia krwi w ramach ogólnopolskiej kampanii społecznej „Ciśnienie na życie" to złotówka przekazana przez sponsora na rzecz Kliniki Zdrowego Serca w Zabrzu!

Więcej informacji na stronie www.cisnienienazycie.pl

Pomiary ciśnienia będą odbywać się na parkingu przed Galerią Handlową Solvay Park (przy pętli tramwajowej), w specjalnie zaprojektowanym Tirze kampanii „Ciśnienie na życie". Pomiaru można dokonać 9 i 10 września, od godziny 10:00 do18:00

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-09-09
Data aktualizacji: 2013-09-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź