Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nie ma zagrożenia dla bezpieczeństwa mieszkańców

„Nie ma żadnego niebezpieczeństwa, ani zwiększenia zagrożenia dla mieszkańców Krakowa” – mówił prezydent Jacek Majchrowski podczas spotkania z dziennikarzami w Magistracie. Spotkanie  zorganizowano w związku zabójstwem na os. Kurdwanów.

Prezydent Jacek Majchrowski zaapelował do posłów o podjęcie prac nad nowelizacją ustawy o broni oraz zwrócił się do władz państwowych o zwiększenie środków na bezpieczeństwo. Przypomniał, że w tej chwili w krakowskiej Policji brakuje 160 etatów. Jednocześnie Prezydent podkreślił, że Miasto w miarę swoich możliwości finansowych wspiera policję. Prezydent podkreślił także, że zabójstwa nie należy pochopnie łączyć z kibicowaniem krakowskim drużynom piłkarskim. Dlatego też zaapelował do młodych sympatyków sportu o zachowanie spokoju i nie podsycanie nienawiści między klubami.

Zastępca Komendanta Miejskiego Policji, mł. inspektor Bogdan Syrek zaapelował o umiar w ferowaniu wyroków i podkreślił, że od czasu ostatnich wydarzeń na os. Kurdwanów nic się nie zmieniło w zakresie bezpieczeństwa mieszkańców Krakowa.

Przedstawiciele Stowarzyszeń Kibiców Wisły i Cracovii odcięli się od poniedziałkowych wydarzeń na os. Kurdwanów i zaapelowali do młodzieży o pomoc i dołączenie do grup kibiców fair play.  (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-01-21
Data aktualizacji: 2011-01-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź