Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Nowa komisja ekologii i ochrony powietrza

Rada Miasta Krakowa będzie miała nową komisję. Decyzję o powołaniu Komisji Ekologii i Ochrony Powietrza radni podjęli na sesji 26 czerwca.

Jej powstanie jest odpowiedzią na coraz większe zaniepokojenie krakowian stanem powietrza w naszym mieście. Komisja zajmować się będzie: strategią ochrony środowiska i powietrza w Krakowie; opiniowaniem programów dotyczących stanu powietrza; inicjowaniem działań na rzecz zmniejszenia degradacji środowiska, a w szczególności: ograniczenia emisji gazów i pyłów do powietrza oraz przywracaniu określonych standardów jakości powietrza; przeciwdziałanie zanieczyszczeniu wody; zmniejszenie poziomu hałasu; podejmowanie działań na rzecz ochrony terenów zielonych i zagospodarowania terenów pod parki miejskie, użytki ekologiczne; wspieranie działań promocyjnych, marketingowych, edukacyjnych w zakresie ochrony powietrza

i środowiska naturalnego; stała współpraca z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej i podmiotami zewnętrznymi zainteresowanymi poprawą stanu powietrza. Członkami komisji zostali radni: Paweł Ścigalski, Bogusław Kośmider, Marek Hohenauer, Jerzy Woźniakiewicz, Magdalena Bassara i Katarzyna Pabian.

W uzasadnieniu do projektu uchwały czytamy: „Za pomocą nowo powołanej Komisji Rada Miasta Krakowa będzie miała narzędzia, które będą służyły w walce ze smogiem i monitorowaniu zaawansowania prac w tym temacie. Wiele środowisk społecznych, organizacji, mieszkańcy Krakowa oczekują zdecydowanych działań w zakresie poprawy stanu jakości powietrza i postulują to w akcjach społecznych".

pokaż metkę
Autor: MAGDALENA BARTLEWICZ
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-06-27
Data aktualizacji: 2013-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź