Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dziecięce talenty w Magistracie

Już dziś (13 czerwca), o godz. 17.00, w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa rozpocznie się gala finałowa I edycji projektu „Mecenas Dziecięcych Talentów".

Projektem zostało objętych dwanaścioro uczniów na co dzień uczęszczających  do szkół peryferyjnych na terenie Gminy Miejskiej Kraków. Wszystkie dzieci mają marzenia i pomysły na swoją przyszłość oraz wiele determinacji, aby je zrealizować.

W programie gali zaplanowano występy artystyczne dzieci biorących udział w projekcie oraz wystawę prac plastycznych młodych talentów. Podczas wydarzenia poznamy również mecenasów, bez których projekt nie mógłby zaistnieć. To dzięki ich wielkim sercom młode, pełne pasji talenty, mogły się rozwijać, poszerzać horyzonty oraz doskonalić się w tym, co kochają najbardziej.

Projekt „Mecenas Dziecięcych Talentów" jest odpowiedzią na pragnienie umożliwienia rozwoju wybitnie utalentowanych dzieci z Krakowa, które chcą rozwijać swoje pasje i uzdolnienia, a których możliwości finansowe na to nie pozwalają. Taki powód jak brak funduszy na uczestnictwo w zajęciach pozalekcyjnych nie powinien hamować rozwoju młodych krakowskich naukowców, sportowców bądź artystów. Dodatkowo, poza rozwojem talentów oraz pokonywaniem barier finansowych, celem projektu jest wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci uczących się w szkołach podstawowych, znajdujących się na obrzeżach Gminy Miejskiej Kraków. Dlaczego projekt rozpoczyna się od tych właśnie szkół?

Ponieważ zdecydowana większość rozwojowych zajęć pozaszkolnych odbywa się w centrum miasta, dlatego dzieci mieszkające na obrzeżach mają do nich  trudniejszy dostęp. To właśnie tam lokalna szkoła stanowi jedyne centrum kulturalno – edukacyjne, gdzie w sposób naturalny dochodzi do integracji mieszkańców „małej ojczyzny". Ze względu na niewielką liczbę uczniów uczęszczających do tych szkół, jesteśmy w stanie lepiej zidentyfikować potrzeby każdego dziecka i stworzyć specjalny program wsparcia, a w efekcie wyrównać szanse edukacyjne. Istotnym założeniem jest również aktywizacja środowiska lokalnego; zaproszeni do współpracy zostali zarówno rodzice, jak i pedagodzy oraz dyrektorzy szkół, aby odkrywali i pielęgnowali pasje dzieci oraz czuwali nad ich postępami.

Już dzisiaj zapraszamy wszystkich ludzi wielkiego serca do wsparcia drugiej edycji projektu „Mecenas Dziecięcych Talentów". Jak można pomóc? Zachęcamy do objęcia opieką  konkretnego dziecka i pokrycia kosztów rozwoju jego talentu (koszt rocznego kursu, warsztatu szkoleniowego bądź innej formy rozwoju najbardziej odpowiedniej dla danego dziecka). Po indywidualnych konsultacjach określających wysokość potrzebnej kwoty, pieniądze w formie darowizny należy przesłać na specjalne konto projektu ze wskazaniem na dziecko, któremu chcemy  pomóc. Można również wpłacić dowolną kwotę na konto projektu bez konkretnego wskazania dziecka. Organizatorzy wtedy sami przeznaczą całość kwoty dla dzieci, które jeszcze nie znalazły swoich indywidualnych mecenasów, a najbardziej potrzebują wsparcia. Pełna lista dzieci zakwalifikowanych do II edycji będzie dostępna od lipca na stronach internetowych www.sprawyspoleczne.krakow.pl oraz www.mdt.czasdzieci.pl.

Konto specjalne projektu Mecenas Dziecięcych Talentów, na które można dokonywać wpłat:70 2340 0009 0270 2460 0000 0055 (Polbank EFG).

Patroni medialni Gali finałowej: TVP Kraków, Gazeta Krakowska, Nasze Miasto, Radio Plus, www.czasdzieci.pl, www.krakow.pl, Dwutygodnik Miejski Kraków.PL.

pokaż metkę
Autor: JOANNA DUBIEL
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-06-06
Data aktualizacji: 2013-06-13
Powrót

Zobacz także

Znajdź