Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Co dalej z odpadami komunalnymi w Krakowie?

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizuje panel dyskusyjny dla osób zainteresowanych gospodarką odpadami. Debata odbędzie się w poniedziałek, 8 listopada, w godzinach od 9 do 14 w Sali Portretowej krakowskiego Magistratu.

Panel organizowany jest w ramach projektu „Czysty Kraków - Lepsze Życie - podnoszenie świadomości oraz wiedzy mieszkańców w zakresie ochrony środowiska i gospodarki odpadami”. Przedsięwzięcie jest współfinansowane ze środków Mechanizmu Finansowego Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Celem projektu jest edukacja mieszkańców Krakowa w zakresie funkcjonowania systemu gospodarki odpadami oraz promocja zachowań proekologicznych.

Temat debaty brzmi „Co dalej z odpadami komunalnymi w Krakowie?”. Uczestnicy będą się zastanawiać między innymi nad tym, czy spalarnia śmieci zlikwiduje bądź zahamuje odzysk surowców wtórnych i jakich elementów technicznych brakuje w systemie gospodarki odpadami w naszym mieście. Poruszona będzie też kwestia świadomości ekologicznej mieszkańców.

Gospodarzami spotkania będą dr inż. Zbigniew Grabowski z Politechniki Krakowskiej oraz dr inż. Stanisław Garlicki z Kancelarii Prawnej z Warszawy, były pracownik Ministerstwa Środowiska, Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska oraz Urzędu Miasta Krakowa.

Szczegółowy program panelu dyskusyjnego dostępny jest na stronie www.zikit.krakow.pl. Tam też można znaleźć informacje na temat zgłaszania się do udziału w debacie. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-21
Data aktualizacji: 2010-10-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź