Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Akcja „Liść”

Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu organizuje akcję darmowego odbioru liści i trawy z prywatnych posesji. Szczegółowe informacje nt. akcji dostępne są na stronie www.ekocentrum.krakow.pl i pod numerem bezpłatnej infolinii 800 11 22 11.

Co roku mieszkańcy Krakowa, posiadający ogródki, stają przed dylematem, co zrobić z liśćmi zebranymi podczas jesiennych porządków. Aby ograniczyć ich wypalanie, Zarząd Infrastruktury Komunalnej i Transportu w Krakowie organizuje akcję „Liść”. „Właściciele krakowskich domów jednorodzinnych będą mieli możliwość skorzystania z bezpłatnego odbioru liści i  trawy, jeżeli będzie taka potrzeba” – informuje Michał Pyclik z ZIKiT.

Podczas akcji „Liść” zbierane będą wyłącznie odpady biodegradowalne, takie jak liście i trawa. „Jeżeli przedstawiciel firmy zauważy, że zostały podrzucone inne odpady lub zostały wymieszane z wyżej wymienionymi, worek nie zostanie zabrany” – zaznacza Michał Pyclik.

Trawa i liście będą odbierane przez 3 firmy wyłonione przez ZIKiT. Kraków zostanie podzielony na 3 rejony: Podgórze, Krowodrzę/Śródmieście i Nową Hutę. Zebrane odpady trafią do kompostowni, gdzie zostaną przetworzone na kompost.

Czas trwania akcji „Liść” przewidywany jest na miesiąc, od 25 października do 26 listopada, lub do momentu, gdy nie będą już zalegały liście lub też do czasu, gdy śnieg trwale pokryje teren.

Aby skorzystać z możliwości bezpłatnego oddania liści i trawy, odpady należy pozostawić w dniu odbioru przed własną posesją - najlepiej we własnym worku lub spryzmowanie w miejscu dostępnym dla firmy odbierającej. „Liście i trawa będą odbierane w każdy poniedziałek i każdy piątek podczas trwania akcji. Wyjątkiem będzie poniedziałek 1 listopada - w zamian za ten dzień liście zostaną zabrane w środę, 3 listopada” – mówi przedstawiciel ZIKIT.

Wykonawca podczas wytypowanych do odbioru dni będzie objeżdżał cały rejon i zabierał worki lub zbierał pryzmy. Dodatkowo mieszkańcy, którzy chcą zaznaczyć, że na pewno będą brali udział w akcji, mogą zgłosić to pod bezpłatnym numerem infolinii 800 11 22 11, podając miejsce, które będzie obsłużone w wytypowanych dniach odbioru lub za pomocą formularza zgłoszeniowego na stronie www.ekocentrum.krakow.pl. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-10-18
Data aktualizacji: 2010-10-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź