Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Zgłoś kandydata lub instytucję do tytułu Krakowskiego Ambasadora Wielokulturowości

Do 30 czerwca można zgłaszać kandydatów do tytułu „Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2023”. Do tej nagrody mogą być nominowane osoby, firmy, instytucje lub organizacje aktywnie działające na rzecz dialogu międzykulturowego.

Fot. materiały prasowe

To już szósta edycja tego plebiscytu, którego celem jest wspieranie działalności oraz inicjatyw promujących zróżnicowanie kulturowe, etniczne, wyznaniowe oraz integrację mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców.

Tytuł „Krakowski Ambasador Wielokulturowości” przyznaje prezydent Krakowa na wniosek Kapituły Wielokulturowości, corocznie za poprzedni rok kalendarzowy.

Aby zgłosić kandydaturę należy wypełnić formularz i przesłać go do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK do 30 czerwca, albo elektronicznie albo pocztą tradycyjną.

Szczegółowe informacje wraz z formularzem znajdują się na stronie Biuletynu Informacji Publicznej Miasta Krakowa.

W sprawie konkursu można kontaktować się pod numerami: 12 616 78 08, 12 616 78 09.

Poprzednie edycje konkursu

W ubiegłym roku statuetkę kolorowego Lajkonika za działalność z 2022 roku w kategorii „organizacja pozarządowa, instytucja, firma, grupa nieformalna” odebrały: Stowarzyszenie Willa Decjusza oraz British International School of Cracow – Brytyjska Międzynarodowa Szkoła w Krakowie. W kategorii „osoby indywidualne” nagrodzono: Jana Słowińskiego, prezesa stowarzyszenia Rozstaje: U Zbiegu Kultur i Tradycji oraz Jolantę Jurusik, nauczycielkę ze Szkoły Podstawowej nr 7.

Pierwsza edycja plebiscytu została zorganizowana w 2019 roku. Konkurs wpisuje się w program Otwarty Kraków, którego celem jest realizacja polityki otwartości Krakowa na przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców poprzez budowanie wśród mieszkańców poczucia solidarności i szerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów innych narodowości.

Przeczytaj więcej o laureatach wszystkich edycji konkursu „Krakowski Ambasador Wielokulturowości”.

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-29
Data aktualizacji: 2024-06-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź