Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Kolumbijska pianistka zagra Chopina

Ambasada Kolumbii w Polsce i Konsulat Honorowy Kolumbii w Krakowie zapraszają na koncert kolumbijskiej pianistki Teresity Gómez. Już dziś o godz. 19.00 w auli Florianka Akademii Muzycznej na ul. Sereno Fenna 15 kolumbijska artystka wykona utwory Fryderyka Chopina. Wstęp wolny. Konieczna jest rejestracja.

Fot. materiały prasowe

Urodzona w 1943 r. w Medellín, María Teresa Gómez Arteaga, znana jako Teresita Gómez, to znana kolumbijska pianistka i edukatorka muzyczna. Naukę gry na fortepianie rozpoczęła w wieku czterech lat pod okiem Marty Agudelo de Maya i Anny Maríi Penelli w Instytucie Sztuk Pięknych w Medellín, gdzie w wieku 10 lat dała swój pierwszy solowy koncert lat.

Studiowała grę na fortepianie na Narodowym Uniwersytecie Kolumbii pod kierunkiem Tatiany Goncharowej i Hilde Adler w latach 1959–1962. Później była studentką kolumbijsko-holenderskiego pianisty Harolda Martiny na Uniwersytecie w Antioquia w latach 1964–1966, gdzie ukończyła studia z wyróżnieniem jako koncertmistrz i nauczyciel gry na fortepianie. Jej mentorami byli Barbara Hesse, Jakob Lateiner i Klaus Bässler. Uhonorowana licznymi nagrodami państwowymi za wkład w rozwój kolumbijskiej kultury oraz promocję Kolumbii zagranicą.

Teresita Gómez z gracją i wirtuozerią wykonuje zarówno utwory klasycznych mistrzów, jak i współczesne. W Krakowie odda hołd polskiej kulturze, wykonując utwory Fryderyka Chopina.

Wstęp na koncert wolny. Organizatorzy proszą o potwierdzenie udziału na e-mail: evarsovia@cancilleria.gov.co.

Po koncercie organizatorzy zapraszają na kolumbijski poczęstunek.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-23
Data aktualizacji: 2024-06-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź