Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Zrób sobie zdjęcie w wyjątkowym fotelu, wydrukujemy je dla ciebie!

W tym fotelu siedzieli m.in. prezydenci Krakowa Józef Dietl i Juliusz Leo. To najprawdopodobniej jeden z najstarszych mebli znajdujących się w Urzędzie Miasta Krakowa. Już w niedzielę, 26 maja, w godz. 10-15 podczas Dnia Otwartego Magistratu ponownie nadarzy się okazja, by zrobić sobie zdjęcie w tym wyjątkowym fotelu i otrzymać je wydrukowane w okolicznościowej publikacji.

Fot. Jan Bińczycki

Przy okazji będzie można zobaczyć gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa, w którym stoi słynny zabytkowy fotel. Historia pozostawiła na fotelu symboliczne ślady. Stalinowska propaganda i cenzura lat 1945-1956 nie mogła pogodzić się z wizerunkiem orła w koronie, który widnieje na herbie, dlatego ten fragment został odpiłowany. Jednak pod koniec 2009 roku korona wróciła na swoje miejsce. Replikę wykonał rzeźbiarz Bogumił Płatek.

W czasie Dnia Otwartego Magistratu będzie można wykonać sobie pamiątkową fotografię w fotelu i przez chwilę poczuć się jak pierwsza zasiadająca w nim osoba lub obecny właściciel, czyli Przewodniczący Rady Miasta Krakowa – Jakub Kosek.

Wykonane zdjęcie zostanie umieszczone w specjalnie drukowanej z tej okazji gazecie. Gabinet Przewodniczącego Rady Miasta Krakowa mieści się na II piętrze, pokój 205, pl. Wszystkich Świętych 3-4. Zapraszamy do odwiedzin!

Więcej o Dniu Otwartym Magistratu przeczytacie tutaj.

 

pokaż metkę
Autor: ŁN
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-05-22
Data aktualizacji: 2024-05-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź