Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzień Samorządu Terytorialnego

Dziś, 27 maja, obchodzimy Dzień Samorządu Terytorialnego. Z tej okazji budynki Urzędu Miasta Krakowa oraz miejskich jednostek organizacyjnych zostały udekorowane flagami państwową, miejską oraz Unii Europejskiej.

Fot. Bogusław Świerzowski / www.krakow.pl

Flagi państwowe, miejskie i Unii Europejskiej pojawiły się w Krakowie na budynkach Urzędu Miasta Krakowa oraz Zarządu Budynków Komunalnych. Biało-czerwone i biało-niebieskie są maszty przed magistratem na placu Wszystkich Świętych oraz w tych barwach zostały udekorowane budynki miejskich jednostek organizacyjnych oraz miejskich spółek komunalnych. Kładka o. Bernatka, TAURON Arena Kraków oraz wieża telewizyjna na Krzemionkach należąca do firmy Emitel będą po zmroku podświetlone w biało-niebieskich barwach.

Miejskie tramwaje i autobusy wyjechały na ulice udekorowane biało-czerwonymi i biało-niebieskimi chorągiewkami.

27 maja 1990 r. odbyły się pierwsze po upadku komunizmu wybory do samorządu terytorialnego w Polsce. Po latach ograniczania możliwości działania samorządu w wolnych wyborach zostali wybrani radni miast i gmin. Po 1990 r. samorząd tworzony był od podstaw. Święto obchodzone jest w związku z uchwałą Sejmu z 2000 r., podjętą z okazji 10-lecia samorządu terytorialnego.

pokaż metkę
Autor: Joanna Dubiel
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2024-05-21
Data aktualizacji: 2024-05-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź