Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Patron skweru, pociąg do Chorwacji, czyli podsumowanie sesji

Projekt Komisji Kultury i Ochrony Zabytków w sprawie nadania imienia skwerowi, dwie przyjęte rezolucje, uchwały kierunkowe do Prezydenta – to tylko część spraw, jakimi podczas 130. sesji zajęli się radni.

Fot. Filip Radwański

Podjęte przez radnych rezolucje dotyczyły uruchomienia bezpośredniego połączenia kolejowego (pociągu) z Krakowa do Chorwacji oraz programu Mieszkanie Plus. Radni podjęli też uchwały kierunkowe do Prezydenta Miasta Krakowa dotyczące: przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Zesławice - Cegielnia", ograniczanie ilości pustostanów w gminnych lokalach usługowych w ramach programu „75 lokali na 75-lecie Nowej Huty" oraz utworzenia nowego zadania realizowanego przez krakowskie dzielnice pomocnicze „Krakowski Senior". Radni przychylili się do projektu uchwały Komisji Kultury i Ochrony Zabytków, który zakłada, że skwer na Salwatorze otrzyma imię Jerzego Nowosielskiego, przyjęli też plan pracy Rady Miasta Krakowa na 2024 r. Podjęli także uchwałę w sprawie stwierdzenia nieważności wyborów do Rady Dzielnicy XVIII Nowa Huta w okręgu wyborczym Nr 3 w obwodzie do głosowania nr 382 i zarządzenia ponownych wyborów w tym okręgu.

Uchwalili podczas sesji miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego obszarów: „Park miejski na Klinach”, „Park miejski Kliny południe” oraz „Żabiniec”, a w pierwszym czytaniu procedowali projekt uchwały w sprawie uchwalenia zmiany miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Nowa Huta Przyszłości – Igołomska Południe”. Podjęli też projekt uchwały w sprawie oceny aktualności Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa oraz miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. Wprowadzili też zmiany w uchwale w sprawie utworzenia parku kulturowego pod nazwą Park Kulturowy Nowa Huta.

Projekt uchwały w sprawie przyjęcia dokumentu „Strategia Rozwoju Krakowa. Tu chcę żyć. Kraków 2030/2050” Rada zdjęła z porządku obrad.

Podjęto 48 uchwał, dwie rezolucje, a 26 projektów uchwał procedowano podczas pierwszych czytań. Kolejna, ostatnia w tej kadencji sesja odbędzie się 3 kwietnia.

Podsumowanie obrad

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-03-21
Data aktualizacji: 2024-03-21
Powrót

Zobacz także

Znajdź