Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Luty w Radzie Miasta Krakowa

Jedna sesja, zakończenie licytacji na rzecz WOŚP, ostatnie prezentacje radnych w fejsbukowym cyklu „Poznajmy się” – to kilka wydarzeń z aktywności RMK w lutym.

Fot. A. Guzik

Luty był spokojniejszym miesiącem w pracy Rady Miasta Krakowa. Powodem były przede wszystkim dwa tygodnie ferii zimowych, które w województwie małopolskim odbywały się między 12 a 23 lutego. Radni spotkali się na jednej, 128. sesji Rady Miasta Krakowa, na której głownie procedowano uchwały kierunkowe do Prezydenta Miasta Krakowa, projekty miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego, zmiany w budżecie na 2024 r. Szczegółowe informacje z posiedzenia Rady TUTAJ.

Ale luty, mimo, że miesiąc zimowy, rozpoczął się pięknie i ciepło! Zakończona została licytacja przedmiotów wystawionych przez Artura Buszka, wiceprzewodniczącego Rady Miasta Krakowa, na aukcje WOŚP.  Książka „To, co najważniejsze” z autografem Władysława Bartoszewskiego, Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa została osobiście odebrana przez zwycięzcę aukcji - Marcina Leśniaka, a pozostałe przedmioty: powieść „Prawiek i inne czasy” z autografem Olgi Tokarczuk oraz plakat „Kraków” autorstwa Andrzeja Mleczki zostały wysłane zwycięzcom aukcji za pośrednictwem sztabu WOŚP w Krakowie z pisemnymi podziękowaniami za ten szlachetny czyn. Wszystkie dary przekazane na licytacje WOŚP przez wiceprzewodniczącego RMK Artura Buszka osiągnęły kwotę 8885 złotych. To powód do dumy i ogromna radość.

W lutym, podczas posiedzeń komisji, radni poruszali m. in. kwestie zwiększenia bezpieczeństwa mieszkańców przy wykorzystaniu w przyszłości możliwości technologicznych sztucznej inteligencji, dyskutowali o zmianach regulaminów niektórych parków, czy też rozpoczęli procedowanie inicjatywy uchwałodawczej w sprawie ustanowienia użytku ekologicznego pod nazwą „Zakrzówek – enklawa wschodnia”, którego celem jest ochrona różnorodności biologicznej na tym obszarze. Sprawozdania z posiedzeń komisji dostępne są TUTAJ.

Co jeszcze? Wraz z końcem lutego zakończyliśmy cykl krótkich filmików-wizytówek „Poznajmy się”. W lutym na stronie FB i Instagramie Rady Miasta kolejnych 13 radnych przybliżyło swoje sylwetki mieszkańcom Krakowa.

Zachęcamy do zapoznania się ze szczegółami pracy Rady Miasta Krakowa w lutym.

52 złożonych projektów uchwał

74 złożonych interpelacji

1 sesja

17 posiedzeń komisji

10 dyżurów

42 uchwał i 0 rezolucji podjęte uchwały  i rezolucje

Przypominamy też, że sesje Rady Miasta Krakowa można śledzić online.

pokaż metkę
Autor: A. Biernacka-Szpunar, M. Głodzińska, J. Górska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-03-01
Data aktualizacji: 2024-03-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź