Rada Miasta rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

32. Finał WOŚP za nami!

Siema! Dobroć waszego serca i okazane wsparcie bardzo nas zaskoczyły. Podczas licytacji zebraliśmy w sumie 8885 złotych. To powód do dumy i ogromna radość. Serdecznie za to dziękujemy, bez was nie udałoby się nam osiągnąć takiego sukcesu.

Fot. Filip Radwański

Książka „To, co najważniejsze” z autografem Władysława Bartoszewskiego, Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa znalazła już nowy dom. Mamy nadzieję, że ta wyjątkowa i jedyna w swoim rodzaju publikacja pomoże odbywać wędrówki do świata moralności i bezcennych wartości. A także pozwoli zapoznać się bliżej z sylwetką wspaniałego człowieka, przenikliwego i inteligentnego publicysty, jakim bez wątpienia był prof. Władysław Bartoszewski. Od którego zawsze i wszędzie powinniśmy się uczyć miłości i wzajemnego szacunku do bliźnich. Książka została wylicytowana za 860 złotych. Serdecznie gratulujemy!

Powieść „Prawiek i inne czasy” z autografem Olgi Tokarczuk, Honorowej Obywatelki Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa umili niejeden wieczór, jak również będzie piękną pamiątką na całe życie. Polska noblistka od lat zachwyca nas swoją twórczością oraz wielkim talentem. Jedna z najgłośniejszych i najpoczytniejszych powieści Olgi Tokarczuk, jak za pociągnięciem magicznej różdżki zabierze czytelniczego podróżnika do Prawieku – wsi w centralnej Polsce, gdzie nic nie wydaje się takie oczywiste. Dziękujemy za wielką hojność, publikacja została wylicytowana za 1625 złotych!

Krakowski Rynek okiem Andrzeja Mleczki z podpisem autora, Honorowego Obywatela Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa. O oryginalności, pięknie i niespotykanej magii stolicy Małopolski wielu zacnych ludzi już pisało i opowiadało. Mistrz satyry i rysownik spojrzał na Kraków nieco innym okiem, ale za to jakim! Wyjątkowy plakat zapewne odmieni aranżację wnętrza biura czy domu. Znajdzie swoje zaszczytne miejsce i będzie przypominał, że nie wszystko w życiu musi być na poważnie, czasem warto choć trochę się pośmiać. Jesteśmy naprawdę wzruszeni i wdzięczni, bo plakat Andrzeja Mleczki uzyskał astronomiczną kwotę aż 6400 złotych. To prawdziwy sztos!

- Licytacje darów Honorowych Obywateli Stołecznego Królewskiego Miasta Krakowa w czasie trwania 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy zakończyły się sukcesem. Osiągnięty wynik przeszedł moje najśmielsze oczekiwania. Osobiście, bardzo mnie to cieszy i wzrusza. Ludzka życzliwość, wielkie serce i chęć pomagania innym zdały egzamin. Pokazały, że wspólnymi siłami można wiele zdziałać i realnie pomagać. Zdrowie jest najcenniejszym darem, zatem przyczyniliśmy się razem do czegoś ważnego i daliśmy siłę całemu społeczeństwu. Dziękuję za to każdej osobie, która włączyła się w licytacje i chciała wesprzeć z nami Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Szczególne gratulacje kieruję w stronę zwycięzców aukcji. Dzięki, uzyskanej kwocie wspomożemy walkę z chorobami płuc i damy nadzieję tym, którzy jej najbardziej potrzebują. W imieniu Rady Miasta Krakowa składam Państwu serdeczne podziękowania, liczę na to, że za rok ponownie się spotkamy podczas kolejnego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Siema! – mówi Artur Buszek, wiceprzewodniczący RMK.

 

pokaż metkę
Autor: Magdalena Głodzińska
Osoba publikująca: Joanna Górska
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2024-02-02
Data aktualizacji: 2024-02-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź