Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekend w Krakowie – sprawdź, co się dzieje w mieście!

To mroźny weekend w Krakowie, ale nie ma powodu, by siedzieć w domu – warto wybrać się na magiczny targ świąteczny, gdzie można poczuć atmosferę Bożego Narodzenia, degustować pyszności i znaleźć wyjątkowe prezenty. A co jeszcze będzie się działo?

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Aby cieszyć się zimowym urokiem miasta, proponujemy korzystanie z lodowisk, gdzie można wspólnie jeździć na łyżwach i delektować się zimowymi radościami. Poza tym sprawdźcie, gdzie wybrać się na sanki czy tor curlingowy!


Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

4 grudnia krakowski plac Wolnica przemienił się w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Kazimierz. Targi trwają do 17 grudnia.

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia

16. edycja Międzynarodowego Festiwalu Teatralnego Boska Komedia w Krakowie to dziewięć dni mocnych artystycznych wrażeń, prawdziwy dialog twórców różnych pokoleń, rodowodów i światopoglądów. To ponad 20 przedstawień z Polski i zagranicy, w tym siedem w konkursie głównym Inferno, wyłonionych przez pięcioosobowe grono selekcjonerów. Festiwal odbywa się w dniach 8-16 grudnia.

24. Festiwal Filmu Niemego w Kinie Pod Baranami

7 grudnia, rozpoczął się Festiwal Filmu Niemego – najstarszy w Polsce przegląd filmów niemych, prezentowanych z towarzyszeniem muzyki na żywo. Tegoroczna edycja festiwalu odbywa się pod hasłem „Z dalekiej północy”. Program prezentuje niemą kinematografią skandynawską oraz wybitnych twórców kina, wywodzących się z krajów Północy. Wydarzenie, organizowane przez Fundację Dla Kina oraz Kino Pod Baranami, potrwa do dzisiaj, 10 grudnia.

Spotkajmy się wokół szopki!

W witrynach sklepów, hoteli, restauracji, galeriach handlowych, a także w odpowiednio podświetlonych, wolno stojących gablotach – w tym roku blisko 40 szopek stanęło w przestrzeni miejskiej Krakowa. Z pomocą darmowego spacerownika można oglądać je we własnym rytmie, a zorganizowane spacery dostarczą dodatkowych opowieści o wybranych bajkowych konstrukcjach.

Zimowe spacery w parku rzecznym Drwinka

Park rzeczny Drwinka to bardzo ciekawe przyrodniczo miejsce, które nawet zimą da się lubić. Szczególnie warto odwiedzić tę przestrzeń podczas spacerów badawczych. Terminy spacerów: sobota, 9 grudnia – pod okiem teriologa (specjalisty od ssaków) będziemy mogli bliżej przyjrzeć się napotkanym tropom i śladom, niedziela, 10 grudnia – zobaczymy co słychać u ptaków zimujących w mieście.

Odkryj Kraków z Kołem Grodzkim PTTK

Drugi weekend grudnia z 52. sezonem akcji „Zdobywamy Odznakę Przyjaciela Krakowa”. Kolejny raz zapraszamy do wzięcia udziału w akcji Koła Grodzkiego PTTK – wystarczy zgłosić się na miejsce zbiórki wskazane w programie.

Chór Męski Cantores Sancti Nicolai w Willi Decjusza

Dzisiaj, 10 grudnia, o godz. 17.00 w Willi Decjusza odbędzie się koncert Chóru Męskiego Cantores Sancti Nicolai. Wstęp na wydarzenie jest wolny. Chór wykonuje zróżnicowany repertuar – poczynając od dzieł kompozytorów renesansowych i barokowych, poprzez kompozycje mistrzów romantyzmu, jak S. Moniuszko czy A. Bruckner, aż po utwory kompozytorów współczesnych – S. Rachmaninow, J. Świder, F. Biebl, H.J. Botor, O. Sznicar, P. Jańczak.

„Nadzieja, która nie gaśnie…” – międzynarodowy wieczór kolęd

Przed nami XV edycja Międzynarodowego Wieczoru Kolęd. Dzisiaj, 10 grudnia, w Auditorium Maximum odbędzie się wydarzenie pod hasłem „Nadzieja, która nie gaśnie…”. Początek o godz. 16.00. Wstęp wolny.

Turniej tańca o puchar prof. Mariana Wieczystego

W dniach 8-10 grudnia zapraszamy wszystkich tancerzy i miłośników tańca do Hali 100-lecia KS Cracovia oraz Ośrodka Sportu i Rekreacji „Kolna”. W tym roku, po raz 50. odbywa się tam największy i najbardziej popularny turniej tańca – Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego.

Betlejemskie Światełko Pokoju dotrze do Krakowa

Betlejemskie Światło Pokoju po raz kolejny zawita do Krakowa. Dzisiaj, 10 grudnia, harcerze z Chorągwi Krakowskiej Związku Harcerstwa Polskiego podzielą się nim z mieszkańcami naszego miasta. „Czyńmy pokój” – to hasło przyświecające tegorocznej sztafecie Betlejemskiego Światła Pokoju.

Otwarty Mikołajkowy Turniej Szachowy dla dzieci i młodzieży

Klub Sportowy Cracovia 1906 zaprasza dzieci i młodzież od 7. roku życia do udziału w Otwartym Mikołajkowym Turnieju Szachowym, który odbędzie się dzisiaj, 10 grudnia o godz. 10.00.

Zapraszamy na pozostałe wydarzenia do


Ze względu na prognozowaną niekorzystną pogodę w ten weekend, 9 i 10 grudnia, nie są realizowane dodatkowe kursy linii 134 do zoo, a także nie kursuje linia LR0 do Ojcowa. Więcej w naszym komunikacie.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-12-08
Data aktualizacji: 2023-12-10
Powrót

Zobacz także

Znajdź