Dzielnice rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica

4 grudnia krakowski plac Wolnica przemienił się w przestrzeń wyjątkowych targów. Magiczna atmosfera świąt, unikatowe dzieła rzemieślnicze, regionalne specjały i bogaty program artystyczny – to tylko niektóre z powodów, dla których warto odwiedzić Kazimierz. Targi potrwają do 17 grudnia.

 

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica
Fot. materiały prasowe

Targi bożonarodzeniowe na placu Wolnica promują lokalnych producentów i artystów, a także wspierają lokalny biznes. Znajdziecie tam unikalne prace, takie jak ręcznie zdobione ozdoby choinkowe, ceramikę, biżuterię, skarpetki czy ekologiczne wyroby z drewna. Na stoiskach będą czekać idealne prezenty świąteczne dla waszych najbliższych.

Nie zabraknie również przestrzeni do degustacji regionalnych smaków i bożonarodzeniowych specjałów. Na wielbicieli polskiej kuchni czekać będą grzanie wino, aromatyczny bigos, pierogi, placki ziemniaczane, barszcz czerwony i tradycyjne sery – czyli wszystko, co odzwierciedla bogactwo lokalnej kuchni.

Możecie liczyć na moc atrakcji, w tym na świąteczną kolejkę. Jej wagoniki, ozdobione świątecznymi motywami i ciepłymi światełkami, przywołają nostalgiczny urok Bożego Narodzenia. Wydarzeniu towarzyszyć będą także występy artystyczne, koncerty, przedstawienia teatralne i warsztaty.

Więcej informacji na stronie internetowej imagokrakow.pl.

Wybór lokalizacji nie jest przypadkowy. Targi bożonarodzeniowe na Kazimierzu będą celebracją różnorodności kulturowej. To doskonała okazja do zgłębienia tradycji i zwyczajów narodów, które wniosły swój wkład w kształtowanie tej historycznej dzielnicy.


 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Oliwia Stępień
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-27
Data aktualizacji: 2023-12-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź