Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spotkanie animatorów miejsc otwartych z całej Polski w Krakowie

Ponad 150 przedstawicieli organizacji pozarządowych i pracowników urzędów z całej Polski spotyka się w krakowskim Klastrze Innowacji Społeczno-Gospodarczych Zabłocie 20.22 na 7. ogólnopolskiej konferencji „Miejsca Otwarte. Rozmowy o przestrzeniach spotkań sąsiedzkich”.

Fot. materiały prasowe

Wydarzenie rozpoczęło się 29 listopada i trwa do 30 listopada. Odbywa się pod hasłem „Miejsca Otwarte na zmianę”. Uczestnicy rozmawiająo wyzwaniach i trendach, które stają przed społecznościami i sąsiadami, animatorami i organizacjami prowadzącymi miejsca otwarte, a także samorządami, które kreują warunki ich działania.

W pierwszym dniu konferencji zaplanowano siedem wydarzeń towarzyszących, między innymi wizytę w Miejscu Aktywności Mieszkańców „Na Kozłówce”, Programie Aktywności Lokalnej „Nad Potokiem” i innych miejscach, w których na co dzień mieszkańcy mogą realizować swoje inicjatywy. Drugi dzień wypełnią sesje tematyczne dotyczące tworzenia i prowadzenia miejsc otwartych.

Po raz pierwszy taka konferencja odbywae się w Krakowie. Do tej pory organizowana była w Warszawie.

Głównym organizatorem tegorocznej konferencji jest Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych, a współorganizatorami Miasto Stołeczne Warszawa i Urząd Miasta Krakowa.

Współfinansowanie konferencji możliwe jest także dzięki dotacji Programu Aktywni Obywatele – Fundusz Regionalny, finansowanego przez Islandię, Liechtenstein i Norwegię z Funduszy EOG i Funduszy Norweskich Projekt realizowany jest także przy wsparciu finansowym województwa małopolskiego. Partnerami merytorycznymi jest ponad 20 organizacji pozarządowych, samorządów lokalnych i instytucji publicznych z całej Polski.

Fundacja Biuro Inicjatyw Społecznych kończy w tym roku 15 lat. Jej hasłem jest „Zmieniamy marzenia w działania”. Fundacja jest niezależną organizacją pozarządową, powołaną po to, by wspierać rozwój i współpracę sektora pozarządowego w Małopolsce. To zespół ekspertów, którzy chcą, aby mieszkańcy w dialogu i współpracy decydowali o sprawach, które ich dotyczą, a organizacje pozarządowe, poprzez zaangażowanie ludzi, skutecznie realizowały swoją misję. Organizacja aktywnie uczestniczy w dialogu na rzecz tworzenia warunków sprzyjających aktywności społecznej i obywatelskiej.

W sprawie konferencji można kontaktować się z Katarzyną Pętlak-Długosz, tel.: 506 067 255, e-mail: promocja@bis-krakow.pl.

Program konferencji na stronie internetowej: mam.bis-krakow.pl.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-11-28
Data aktualizacji: 2023-11-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź