Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Projekt Escapetruck – poznaj dramat ofiar handlu ludźmi

25 października na udostępnionym przez miasto parkingu stadionu im. Henryka Reymana (wejście od strony ul. Reymonta) wystartował wyjątkowy edukacyjny projekt Escapetruck, który po raz pierwszy odwiedza Polskę. W nowatorski sposób zwraca on uwagę na kwestię handlu ludźmi, w szczególności pracy przymusowej i wykorzystywania seksualnego.

Fot. Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce

Escapetruck jest inicjatywą holenderskiej Fundacji Reshape i powstał przy wsparciu finansowym holenderskiej policji oraz ambasady Królestwa Niderlandów w Polsce. Projekt został zainicjowany w naszym kraju przy ścisłej współpracy z Centrum Badań nad Handlem Ludźmi Uniwersytetu Wrocławskiego oraz polską policją i strażą graniczną.

Zagadnienie handlu ludźmi zostanie przedstawione odwiedzającym w formie escape roomu. Mimo że jest to gra, odwiedzających czeka szokujące i skłaniające do refleksji doświadczenie.

Uczestnicy projektu poznają prawdziwe historie kobiet, które padły ofiarą handlu ludźmi w Polsce, a którym udało się uciec dzięki skoordynowanej pomocy służb. Podczas gry uczestnicy – w grupach do sześciu osób – będą musieli wydostać się z ciężarówki, rozwiązując interaktywne zadania i szyfry. Kluczowym zadaniem graczy będzie pomoc wirtualnej ofierze wykorzystywania w wydostaniu się z niezmiernie trudnej sytuacji w jakiej się znalazła. Pomieszczenia w escape roomie zostały przygotowane tak, aby odzwierciedlały warunki życia ofiar handlu ludźmi. Można spodziewać się nieprzyjemnych dźwięków i zapachów oraz poczuć się jak w potrzasku. Przekonaj się, czy podołasz temu trudnemu wyzwaniu.

escapetruck 2

Obecni na miejscu policjanci będą udzielać informacji na temat zagrożeń, sposobów działania przestępców i skutków handlu ludźmi. Celem organizatorów wydarzenia jest podniesienie świadomości społecznej oraz uwidocznienie ofiar i ich traum.

Udział w grze jest bezpłatny i możliwy dla osób, które ukończyły 16 lat. Escapetruck jest dostępny dla odwiedzających w środę, 25 października, aż do wczesnych godzin popołudniowych następnego dnia.

Zachęcamy do udziału w tej ważnej kampanii społecznej.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-10-20
Data aktualizacji: 2023-10-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź