Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Dzień otwarty Punktu Informacyjnego dla Obcokrajowców

Fundacja Internationaler Bund Polska, która prowadzi Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców zaprasza dziś, 26 maja, na dzień otwarty do siedziby punktu w Galerii Kazimierz przy ulicy Podgórskiej 34 (wejście od ulicy Rzeźniczej).

Fot. materiały prasowe

W ramach wydarzenia planowana jest prezentacja działalności i funkcjonowaniu tego miejsca oraz dyżury specjalistów m.in.: z Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Państwowej Inspekcji Pracy, Grodzkiego Urzędu Pracy, Wojewódzkiego Urzędu Pracy, Krakowskiego Centrum Świadczeń, a także dyżury prawnicze oraz psychologiczne.

Program:

  • godz. 10.00-11.00 – prezentacja działań Punktu
  • godz. 11.00-17.00 – dyżury specjalistów

Punkt Informacyjny dla Obcokrajowców w Krakowie to miejsce, w którym każdy obcokrajowiec przebywający w Krakowie może otrzymać informacje lub porady dotyczące m.in legalizacji pobytu, edukacji, administracji, spraw urzędowych czy rynku pracy. W Punkcie można umówić się na konsultacje prawne i psychologicznego oraz skorzystać z usługi tłumaczy i asystentów cudzoziemskich. Od maja 2022 roku dyżurują tu także przedstawiciele wielu instytucji udzielający dodatkowych porad specjalistycznych. Harmonogram porad publikowany jest co tydzień. Punkt działa w ramach projektu Centrum Wielokulturowego w Krakowie, finansowanego przez Gminę Miejską Kraków.

Zobacz więcej informacji o Punkcie Informacyjnym dla Obcokrajowców w Krakowie.

Godziny otwarcia:

  • Poniedziałek-piątek godz. 9.00-19.00
  • Oraz ostatni weekend miesiąca (sobota i niedziela) godz. 9.00-14.00
pokaż metkę
Osoba publikująca: Marta Müller-Reczek
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-22
Data aktualizacji: 2023-05-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź