Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ambasador Wielokulturowości – ostatni dzień na zgłoszenia kandydatów

Jeszcze tylko dziś można zgłaszać kandydatów do tytułu „Krakowski Ambasador Wielokulturowości 2021”. Jeżeli znasz osobę, instytucję lub organizację, która w roku ubiegłym aktywnie działała na rzecz dialogu międzykulturowego, wypełnij formularz i prześlij do Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK.

Fot. Otwarty Kraków

To już 4. edycja tego plebiscytu, którego celem jest wspieranie działalności oraz inicjatyw promujących zróżnicowanie kulturowe, etniczne, wyznaniowe oraz integrację mieszkańców Krakowa i środowisk cudzoziemców.

Tytuł „Krakowski Ambasador Wielokulturowości” przyznaje prezydent Krakowa na wniosek Kapituły Wielokulturowości, corocznie za poprzedni rok kalendarzowy.

W ubiegłym roku uhonorowani zostali Joanna Antonik oraz Ziyad Raoof, natomiast w kategorii: instytucje, organizacje, grupy nieformalne nagrodzeni zostali Federacja Znaki Równości oraz Fundacja na Rzecz Różnorodności Polistrefa.

Pierwsza edycja plebiscytu została zorganizowana w 2019 roku. Konkurs wpisuje się w program Otwarty Kraków, którego celem jest realizacja polityki otwartości Krakowa na przedstawicieli mniejszości narodowych i etnicznych oraz cudzoziemców poprzez budowanie wśród mieszkańców poczucia solidarności i szerzenie wiedzy na temat kultury i obyczajów innych narodowości.

Dodatkowe informacje o konkursie, a także formularz zgłoszeniowy jest dostępny na tutaj. Informacje można uzyskać także pod numerem telefonu: 12 616 78 08, 12 616 78 09.

 

pokaż metkę
Autor: Emilia Król
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-05
Data aktualizacji: 2022-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź